مروری بر عملکرد شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی در دولت تدبیر و امید / از شتاب اجرای طرح های فاضلاب در شهرها  تا اجرای مجتمع های آبرسانی در روستاها

مروری بر عملکرد شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی در دولت تدبیر و امید / از شتاب اجرای طرح های فاضلاب در شهرها تا اجرای مجتمع های آبرسانی در روستاها


مهندس یوسف عرفانی نسب مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی در تشریح عملکرد این شرکت طی دولت تدبیر و امید بیان نمود :این شرکت از ابتدای دولت یازدهم تا کنون با برنامه ریزی و حمایت دولت و تلاش و کوشش دلسوزانه کارکنان خود توانست فصل جدیدی را در ارایه خدمت به مردم قدرشناس استان مرکزی آغاز نماید.

وی در ادامه افزود : در سایه حمایت و توجه ویژه دولت یازدهم و دوازدهم ، اجراي طرح هاي فاضلاب در شهرهای استان شتاب بيشتري گرفت و مجموعا 6 طرح بزرگ فاضلاب شامل ساخت تصفیه خانه فاضلاب در شهرهای اراک ، ساوه ، تفرش ، خمین ، آشتیان و شازند به اجرا درآمد که تا کنون 3 تصفیه خانه به بهره برداری رسیده و امید است تا پایان دولت هم یک تصفیه خانه دیگر ، به بهره برداری برسد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی ادامه داد : علاوه بر این ، 358 کیلومتر خطوط اصلی و فرعی فاضلاب در سطح شهرها اجرا شده و بالغ بر 4 هزارو 800 فقره انشعاب فاضلاب نیز نصب گردیده است.

وی با اشاره به اجرا و بهره برداری از طرح های بزرگ آبرسانی به شهرهای استان مرکزی طی سالهای 92 تا 98 از جمله طرح آبرسانی به شهر ساوه از سد الغدیر ، آب رسانی به شهر دلیجان از سد کوچری و ساخت تصفیه خانه آب شهر محلات افزود: همچنین در این راستا 20 پروژه آبرسانی دیگر در شهرهای استان طی این مدت اجرا و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

وی از اصلاح و بازسازی 157 کیلومتر از شبکه آبرسانی شهر های استان و حفر و تجهیز 92 حلقه چاه آب برای تامین آب مورد نیاز شهرها یاد نمود و افزود: توسعه 242 کیلومتر شبکه توزیع و خطوط انتقال و ساخت 10 باب مخزن ذخیره آب به حجم مجموعاً 16.100 متر مکعب از دیگر اقدامات این شرکت طی دولت تدبیر و امید بوده است.

مهندس عرفانی نسب به جهش خوب آبرسانی به روستاها با تدبیر دولت های یازدهم و دوازدهم اشاره نمود و اظهار داشت : با اختصاص اعتبار لازم از محل صندوق توسعه ملی در قالب پروژه های اقتصاد مقاومتی 16 مجتمع بزرگ آبرسانی در سطح روستاهای استان مرکزی به اجرا درآمد و با بهره برداری از این مجتمع های آبرسانی ، جهش خوبی را در تامین آب شرب مردم روستاها شاهد بودیم و بسیاری از مشکلات آبرسانی به روستاها برطرف شد .

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی ادامه داد : با اتمام این مجتمع ها و سایر پروژه های دیگر مجموعا 86 روستا به جمع روستاهای تحت پوشش این شرکت افزوده شد و جمع روستاهای دریافت کننده خدمات را در سطح استان مرکزی به853 روستا رساند .

وی درصد بهره مندی از آب شرب در روستاهای استان مرکزی را 85.26درصد اعلام کرد و بیان نمود که این رقم از میانگین کشوری بالاتر است.

مهندس عرفانی نسب در ادامه اظهار داشت: علاوه بر این ، طی سالهای 92 تا پایان 98 مجموعا یک هزار و 192 کیلومتر خطوط انتقال آب و شبکه توزیع در سطح روستاهای استان توسعه پیدا نمود و 947 کیلومتر خطوط انتقال آب و شبکه توزیع فرسوده تعویض گردید.

وی دیگر اقدامات انجام شده برای تامین آب شرب مردم روستاهای استان را حفر 231 حلقه چاه جدید و احداث 193 باب مخزن ذخیره آب به حجم 39 هزارو 960 متر مکعب عنوان نمود.

نویسنده : زهرا طراوتی فکور

لینک اصل خبر در سایت شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی

    منبع خبر

    شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی

    شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی یک شرکت در شهر اراک می باشد

      نظرات