اجرای 40 میلیارد تومان پروژه عمرانی نشان پویایی و  ...

اجرای 40 میلیارد تومان پروژه عمرانی نشان پویایی و ...

اجرای 40 میلیارد تومان پروژه عمرانی نشان پویایی و توانمندی شهرداری منطقه 4 است

به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حمیدرضا موحدی ‌زاده با بیان اینکه متأسفانه در طول سال ‌های گذشته شرایط سختی برای مردم فراهم‌ شده که رسالت همه ما تلاش برای عبور کشور از این وضعیت است، اظهارکرد: ازاین ‌رو اقدامات مثبتی نیز در مدیریت شهری مشهد در طول سه سال گذشته صورت پذیرفته که از آن جمله می توان به اهتمام شهرداری به آسفالت معابر درجهت افزایش رضایت شهروندان اشاره کرد.

بنا به گفته این عضو کمیته نظارتی شماره یک در ابتدای کار شورای پنجم، حجم آسفالت اجراشده در شهر سالیانه یک‌میلیون و 200 هزار مترمربع بود که با پیگیری‌های مستمر شورا این رقم به حجم 3 میلیون و 200 هزارمترمربع سالیانه رسیده است.

وی در اشاره به اهم فعالیت‌های عمرانی شهرداری منطقه 4 به پروژه احداث کانال جمع ‌آوری آب های سطحی اشاره کرد که با هزینه حدود 8 میلیارد تومانی می ‌تواند ضمن افزایش چشمگیر ضریب بهداشت عمومی، شهروندان این منطقه را از معضلات مخصوص این موضوع به ‌ویژه در فصل سرما برهاند.

موحدی ‌زاده پروژه های پیاده ‌روسازی در خیابان ‌های مختلف این منطقه را از دیگر پروژه ‌های مهم برشمرد که علاوه بر تأمین سرانه ‌های لازم ازجمله مسیرهای دوچرخه و فضای سبز خطی، می تواند حرمت و شأن مردم را در این محلات بالا ببرد. این پروژه ‌ها نیز با هزینه بالغ‌بر 24 میلیارد تومان در خیابان های طبرسی شمالی، وحید، علیمردانی و ایثار که از خیابان های بسیار پرتردد منطقه می ‌باشند در حال اجراست.

وی اجرای دو پارک خطی «شهید بابانظر» و «آفرینش» با مجموع رقم 4 میلیارد تومان و پروژه ‌های احداث گود کشتی بابانظر و سالن ورزشی میثم بااعتبار 4 میلیارد و 200 میلیون تومان را مورد اشاره قرارداد و گفت: درمجموع شهرداری منطقه 4 تحرک خوبی در عمران شهری بروز داده است اما علاوه بر اینکه باید برای تکمیل به‌موقع پروژه‌ها تمام همت خود را به کار ببندد می ‌بایست برای تأمین رضایت بیشتر مردم، پروژه‌های جدید در تعداد بیشتر درخواست کند.

اجرای پروژه ‌های بیشتر در این مناطق مورد حمایت شورا خواهد بود چراکه اصل عدالت این مهم را توجیه می‌کند.

وی در خصوص تعویق در تکمیل پروژه استخر شهید قربانی نیز گفت: با توجه به تعلل مدیران وقت در تکمیل پروژه، متأسفانه افزایش چندبرابری هزینه ‌های اجرا سبب شده این پروژه به دلیل نبود اعتبار لازم معلق مانده و حتی با پیشنهاد تغییر کاربری مواجه شود اما با توجه به اینکه تعریف این پروژه بر اساس نیاز منطقه انجام‌ شده و ساکنان پرشمار محلات مجاور برای استفاده تفریحی و ورزشی به این پروژه چشم امید بسته ‌اند شورا همچنان به این مکان به‌عنوان یک مجموعه ورزشی آبی نگاه کرده و تلاش دارد مشکلات آن ‌ را حل کند؛ لذا مقررشده شهرداری دلایل و توجیهات خود را همراه با محاسبات و پیش ‌بینی ‌های ریالی به شورا ارائه دهد تا در این مورد تصمیم ‌گیری شود.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر مشهد

    منبع خبر

    شورای شهر مشهد

    شورای شهر مشهد یک شورای شهر در شهر مشهد می باشد

      نظرات