افزایش نظارت بر ضدعفونی‌سازی مخازن زباله سطح شهر

افزایش نظارت بر ضدعفونی‌سازی مخازن زباله سطح شهر

محمد وفایی‌راد، مدیر هماهنگی و نظارت بر سازمان‌های خدمات شهری شهرداری قزوین با بیان اینکه در فصل تابستان به دلیل گرمای هوا و تشدید بوی نامطبوع زباله‌ها، شستشوی مخازن زباله سطح شهر افزایش می‌یابد گفت: عملیات شستشو و ضدعفونی‌سازی ۴۴۰۰ مخزن زباله سطح شهر توسط ایستگاه‌های شش‌گانه خدمات شهری سازمان مدیریت پسماندها در دو نوبت کاری روزانه، با نظارت مستمر حوزه نظارت معاونت خدمات شهری در حال انجام است.

به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین؛ وفایی‌راد شیرابه حاصل از زباله‌ها را عامل اصلی ایجاد بوی نامطبوع در اطراف مخازن زباله عنوان کرد گفت: این شیرابه‌ها علاوه‌بر ایجاد آلودگی و بوی نامطبوع، موجب ایراد صدمات جبران‌ناپذیر به محیط زیست می‌شود.

وی افزود: در نقاط پرتردد شهری به‌ویژه بازارها و بازارچه‌ها و معابر پرتردد شهر، به‌‎منظور پیشگیری از سرریز شدن زباله‌ها و افزایش بوی نامطبوع، جمع‌آوری زباله و شستشوی مخازن در چند نوبت در طول روز صورت می‌گیرد.

مدیر هماهنگی و نظارت بر سازمان‌های خدمات شهری شهرداری قزوین تفکیک زباله‌ها را مهم‌ترین راهکار جلوگیری از معضلات کنونی برشمرد و گفت: به این منظور برنامه‌ریزی برای گسترش طرح تفکیک زباله از مبدأ در دستور کار شهرداری قرار دارد.

وی اضافه کرد: همکاری شهروندان با سازمان مدیریت پسماندها و مشارکت در تفکیک زباله‌های خشک و تر می‎تواند به میزان چشمگیری از حجم شیرابه‌های حاصل از زباله‌ها کاسته و از ایجاد بوی نامطبوع و صدمات زیست‌محیطی پیشگیری کند.

پایان پیام.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری قزوین

  منبع خبر

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین یک شهرداری در شهر قزوین می باشد

   نظرات