شورای حفاظت منابع آب خراسان شمالی بر جداسازی آب فضای سبز...

شورای حفاظت منابع آب خراسان شمالی بر جداسازی آب فضای سبز...

شورای حفاظت منابع آب خراسان شمالی در سومین نشست سال جاری بر جداسازی منابع آب مورد نیاز برای آبیاری فضای سبز شهرهای استان از آب شرب توسط شهرداریها تاکید کرد.

به گزارش مدیریت روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی، «محسن محمدی» سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری در این نشست گفت: دفتر فنی استانداری با همکاری شرکت آب منطقه ای و سایر اعضای مرتبط در شورای حفاظت آب استان، مسئول پیگیری و اجرای این مصوبه مطابق زمانبندی ابلاغ شده هستند.

وی از رویه حاکم بر شورای حفاظت منابع آب استان در بررسی مسایل مرتبط با حوزه حفاظت و مشارکت در مدیریت موضوع، ابراز خرسندی کرد و اقدامات شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی به ویژه مدیرعامل این شرکت را در خور توجه دانست و تقدیر کرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی نیز در این نشست، هماهنگی و همکاری اعضای شورای حفاظت منابع آب استان را مطلوب خواند و گفت: همراهی معاونت هماهنگی امور عمرانی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و سایر اعضای شورا موجب دلگرمی است.

مهندس «سید عقیل مرتضوی» افزود: با توجه به هزینه های تصفیه آب شرب در تصفیه خانه های استان، جدا سازی آب مورد نیاز فضای سبز شهرداریها از آب شرب، یک ضرورت است.

وی با اعلام اینکه حجم آب ورودی به سدهای استان در سال جاری 30 درصد کاهش یافته است، مجموع حجم ذخیره آب سدهای استان در شرایط کنونی را 118 میلیون متر مکعب ذکر کرد و گفت: این رقم معادل 50 درصد گنجایش سدهای استان است.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات