فعالیتهای فنی و عملیات اجرایی در طرح آبرسانی به مشگین شهر مجددا...

با تلاش و پیگیری چند ماهه مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل و موافقت شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و سازمان برنامه و بودجه کشور، در روزهای اخیر طرح آبرسانی مشگین شهر که از سال ۱۳۶۹ دارای ردیف اجرایی در قوانین بودجه سنواتی کشور شده بود، جزو طرح متمرکز شهرهای دارای تنش آبی و ارتقای کیفی آب شرب شد و اولین اعتبار مالی به مبلغ ۱۰ میلیارد ریال را از این محل نیز دریافت نمود. همچنین مقرر است برای اولین بار مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال نیز از محل توازن منطقه ای هم به این طرح داده شود تا عملیات اجرایی طرح آبرسانی مشگین شهر سرعت بگیرد.

در این رابطه مهندس حسن کروبیان نماینده مجری طرح آبرسانی مشگین شهر در گفتگو با روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اردبیل گفت: با دریافت اولین اعتبار مالی از محل طرح متمرکز شهرهای دارای تنش آبی به مبلغ ۱۰ میلیارد ریال، اکنون با حضور عوامل اجرایی و تجهیزات و ماشین آلات شرکتهای پیمانکار و مشاور طرح، عملیات اجرایی و فنی پایه ای در طرح آبرسانی مشگین شهر که به علت عدم وجود اعتبار مالی لازم در سال گذشته متوقف شده بود، خوشبختانه مجددا شروع شده است .

مهندس حسن کروبیان افزود: تمام تلاشها در شرکت آب منطقه ای اردبیل این است که با دریافت تخصیص اعتبار لازم از محل طرح متمرکز شهرهای دارای تنش آبی و ارتقای کیفی آب شرب و نیز توازن منطقه ای و افزایش اعتبار ردیف اجرایی طرح و دریافت منابع مالی مورد نیاز از اعتبارات مدیریت بحران کشور برای قسمتی از خط لوله انتقال آب که از سالیان گذشته به دلیل رانشی بودن منطقه، نیاز به تثبیت و مقاوم سازی بیشتر دارد، اقدام موثر و بازسازی اساسی انجام دهیم و انشاالله این مهم را در جهت خدمت رسانی صادقانه به مردم فهیم مشگین شهر در اسرع وقت به اتمام خواهیم رساند .

نماینده مجری طرح آبرسانی مشگین شهر در پایان گفت: طرح آبرسانی مشگین شهر با ۳ پروژه جداگانه با هدف تامین آب شرب و بهداشتی و صنعتی مشگین شهر و روستاهای اطراف تا افق ۱۴۲۵ در دست اجرا است و پیشرفت فیزیکی کل طرح تا کنون ۲۳ درصد می باشد .

مهمترین پروژه این طرح، انتقال آب از سد احمد بیگلو به تصفیه خانه مشگین شهر می باشد که داری ۳ مرحله پمپاژ و ۲۰ هزار مترمکعب مخزن با ظرفیت ۵۰۸ لیتر در ثانیه در مرحله عقد قرارداد با پیمانکار منتخب می باشد .

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات