اعلام آمادگی فدراسیون نجات غریق برای آموزش کارشناسان محیط زیست دریایی

اعلام آمادگی فدراسیون نجات غریق برای آموزش کارشناسان محیط زیست دریایی

معاون محیط زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست از برنامه‌ریزی برای برگزاری دوره‌های آموزشی غواصی کارشناسان محیط زیست دریایی خبر داد.

به گزارش «پارما» از ایسنا، احمدرضا لاهیجان زاده با اشاره به ضرورت توانمندسازی علمی و عملی کارکنان معاونت محیط زیست دریایی و استان‌های ساحلی محیط زیست کشور در امور غواصی گفت: با توجه به محدودیت‌های علمی و فنی کارکنان محیط زیست دریایی در موضوع غواصی باید از بخش‌های خصوصی کمک گرفت و این معاونت درحال برنامه‌ریزی و تدوین تفاهم نامه همکاری با فدراسیون غواصی و غریق نجات کشور است.


وی به اهمیت مشارکت مردم و ظرفیت گسترده نهادهای مردمی در پاکسازی مناطق دریایی و سواحل اشاره کرد و افزود: با بهره‌گیری از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد و غیردولتی می‌توان به پاکسازی زیستگاه‌های سواحل دریایی پرداخت و در این زمینه لازم است معاونت محیط زیست دریایی در برنامه‌های جاری خود سالانه اعتباراتی پیش بینی و اختصاص دهد.


لاهیجان زاده آموزش کارشناسان محیط زیست دریایی، تهیه فیلم و عکس از زیستگاه‌ها و پاکسازی مناطق دریایی و سواحل را از دیگر برنامه‌های همکاری با فدراسیون غواصی و غریق نجات کشور بیان کرد.


بر اساس گزارش معاونت دریایی سازمان محیط زیست، فرهنگ شادنیا دبیر فدراسیون غواصی و غریق نجات کشور نیز با اشاره به اینکه نمایش آلودگی‌های دریایی برای عموم از دغدغه‌های اساسی ما محسوب می‌شود، به اقدامات انجام شده در پاکسازی مناطق دریایی و سواحل اشاره کرد و گفت: در حال حاضر رکن سوم المپیک حفظ محیط زیست است و یکی از ارکان آن سبز بودن به شمار می‌رود و این فدراسیون آمادگی لازم برای آموزش محیط‌بان های دریایی و ارائه آموزش‌های تخصصی به کارشناسان محیط زیست دریایی را دارد.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات