قزوین در عزای سیدالشهدا(ع) به سوگ نشست

قزوین در عزای سیدالشهدا(ع) به سوگ نشست

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهرداری قزوین؛ قاسمی مدیرعامل این سازمان ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام عزاداری سید و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین(ع) از فضاسازی شهر به همین مناسبت خبر داد و تصریح کرد: سازمان زیباسازی شهرداری قزوین در تلاش است تا با فضاسازی محیطی شهر را برای ایام عزاداری محرم و صفر آماده کند.

وی ادامه داد: از مهم ترین اقداماتی که سازمان زیباسازی شهرداری انجام داده است می توان به فضاسازی پیاده راه فرهنگی سبزه میدان ، خیابان سپه ، خیابان خیام ،امامزاده حسین (ع) ،میادین و معابر سطح شهر و نواحی منفصل شهراشاره کرد که با رعایت استاندارهای لازم برای جلوگیری از هرگونه تجمع به دلیل جلوگیری از گسترش ویروس کرونا آماده سازی شده است.

این مسئول افزود:  فضای شهر حال و هوای محرم دارد و برای ترویج فرهنگ شهادت و سوگ حسینی آماده سازی شده است. اما این مسیر بر خلاف هر سال به شکل نمایشگاهی نیست و متناسب با شرایط ایجاد شده و به صورت گذرگاه می باشد تا از تجمع شهروندان و عزاداران حسینی جلوگیری شود.

این مدیر شهری اظهار کرد: فضاسازی شهر با نصب بیش از یک هزار و 500 عدد پرچم عزا ،15 هزار  مترریسه مشکی، یک هزار  متر کتیبه مشکی ، 400 عدد کتیبه تزئینی ،16 عدد سازه نوری والمان فلزی و 5 عدد طاق نصرت فضاسازی شهرانجام شده است.

وی عنوان کرد: بخشی از فضای تبلیغاتی شهر نیز به این ایام اختصاص داده شده است.

قاسمی خاطرنشان کرد: از آن جایی که محرم امسال با آغاز هفته فرهنگی قزوین مصادف شده، برخی از فضاسازی های شهر به صورت تلفیقی صورت گرفته و هفته قزوین با شور حسینی همراه شده است.

وی گفت: سازمان زیباسازی شهردار قزوین با هیئات مذهبی نیز برای هرچه بهتر برگزار شدن عزاداری اباعبدالله(ع) همکاری و تعامل لازم را داشته و بیش از 10هزار متر ریسه مشکی و 4 هزار  عدد پرچم مشکی در اختیار آن ها قرار داده است.

پایان پیام/

لینک اصل خبر در سایت شهرداری قزوین

  منبع خبر

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین یک شهرداری در شهر قزوین می باشد

   نظرات