بررسی آخرین وضعیت اجرای طرحهای سد مخزنی و آبرسانی عنبران با حضور...

شامگاه امروز جمعه ۳۱ مرداد جلسه بررسی آخرین وضعیت اجرای طرحهای سد مخزنی عنبران و آبرسانی عنبران با حضور مسولان و مردم منطقه در مسجد جامع شهر عنبران و دکتر علی نیکزاد نماینده مردم شریف اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس و نائب رئیس مجلس شورای اسلامی و مهندس عباس جنگی مرنی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل برگزار شد.

دکتر علی نیکزاد، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در این جلسه بر تلاش مشترک دولت و مجلس برای تامین منابع مالی طرح های منابع آب تاکید کرد و پیگیری های مستمر شرکت آب منطقه ای اردبیل برای این منظور را موثر دانست .

دکتر علی نیکزاد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: تکمیل سد مخزنی عنبران و آبرسانی شهرهای نمین و عنبران توسط شرکت آب منطقه ای اردبیل جزو طرح های اولویت دار بوده و در این مدت اقدامات اجرایی خوبی برای احداث آنها انجام شده است و این روند با تامین منابع مالی جدید بایستی با جدیت ادامه یابد .

در ادامه این جلسه صمیمی و رو در رو با مسولان و مردم و پس از شنیدن نظرات و خواسته های آنها، مهندس عباس جنگی مرنی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل با ارائه گزارشی از خدمات وزارت نیرو و اقدامات و فعالیتهای ۱۰ ماهه شرکت آب منطقه ای اردبیل برای احداث طرح آبرسانی نمین و عنبران و سد مخزنی عنبران، از همکاری مردم منطقه و مسولان در اجرای این طرح ها تشکر کرد .

مهندس عباس جنگی مرنی گفت: در تلاش هستیم با دریافت کل اعتبار مالی لازم، احداث سد مخزنی عنبران که ۴۱ درصد پیشرفت فیزیکی دارد را در این دولت به اتمام برسانیم و برای احداث طرح آبرسانی نمین و عنبران، از اعتبارات سال ۹۸ مبلغ  ۱۲۰ میلیارد ریال در ماههای اخیر اخذ شده و این طرح نیز با جدیت تمام در حال اجراست و با تامین اعتبارات مورد نیاز در سال مالی جاری، احداث طرح آبرسانی نمین و عنبران با اولویت ویژه دنبال می شود .

مهندس عباس جنگی مرنی رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اردبیل در پایان گفت: با اجرای طرح آبرسانی نمین و عنبران، آب شرب و بهداشتی شهر های نمین و عنبران و ۷ روستای تحت پوشش مجتمع روستایی وحدت در بلندمدت تامین خواهد شد و همچنین با احداث سد مخزنی عنبران، تامین آب کشاورزی انجام می شود و طرحهای گردشگری منطقه توسعه خواهد یافت .

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات