10 میلیارد ریال به طرحهای حوزه بالهارود در استان اردبیل...

10 میلیارد ریال به طرحهای حوزه بالهارود در استان اردبیل...

معاون برنامه ریزی شرکت آب منطقه ای اردبیل گفت: با تلاش و پیگیری چند ماهه شرکت آب منطقه ای اردبیل و موافقت شرکت مدیریت منابع آب ایران و وزارت نیرو و سازمان برنامه و بودجه کشور و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، در روزهای اخیر مبلغ 10 میلیارد ریال به طرحهای حوزه بالهارود در استان اردبیل اختصاص یافت.

مهندس کریم قرایی افزود: این اعتبار از محل اعتبارات توزیع متوازن از امکانات کشور و توزیع عادلانه و رفع تبعیض و ارتقای منطقه 29 مرداد 99 توسط رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ شده و با ابلاغ به این طرح مقرر است طرحهای این حوزه تعیین تکلیف گردند.

وی تصریح کرد: مقرر است با استفاده از این اعتبار مطالعه سدهای کله سر، سینه سر و توسانلو که به دلیل عدم تامین اعتبار از سالهای قبل، مطالعه آنها نهایی نشده است با سرعت ادامه یافته و گزینه های بهینه برای بهره برداری از پتانسیل این محدوده مرزی استان ارائه گردد .

مهندس قرایی اظهار داشت: بعد از تکمیل مطالعات سدهای فوق، پیگیری های لازم برای احداث سدهای معیشتی صورت می گیرد تا منابع آبی و خاکی منطقه بهره برداری گردد و از خروج قسمتی از آب مرزی استان جلوگیری شود .

معاون برنامه ریزی شرکت آب منطقه ای اردبیل در ادامه به اقدامات اخیر شرکت آب منطقه ای در پیگیری و اخذ مجوز تخصیص آب زیرزمینی در محدوده مغان شامل چهار شهرستان شامل اصلاندوز، بیله سوار، پارس آباد و گرمی اشاره کرد و یادآو شد: با پیگیریهای بعمل آمده، مجوز واگذاری 10 میلیون مترمکعب آب برای توسعه کشاورزی و شرب و صنعت در محدوده این شهرستانها اخذ شده و به متقاضیان واگذار خواهد شد تا طرحهای معیشتی خود را احداث نمایند که با این اقدام ساکنان در مناطق مرزی تثبیت خواهد شد و از خالی شدن مرزها جلوگیری می شود.

وی در پایان از متقاضیان خواست تا برای ارائه درخواست و تشکیل پرونده برای اخذ تخصیص آب به طرحهای سرمایه گذاری به ادارات منابع آب شهرستانهای مذکور مراجعه نمایند .

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات