انجام 186 مورد بازدید از حسینیه‌ها و مساجد در سال 99

انجام 186 مورد بازدید از حسینیه‌ها و مساجد در سال 99

روح الله فدایی در گفتگو با برنامه #صبح_سیلک با اشاره به صدور 186 مورد دستورالعمل ایمنی در طی این بازدیدها تصریح کرد: نقص در سیستم برق کشی این اماکن عمومی بخشی از عمده معایب و نواقص موجود بوده است.

وی عدم وجود خاموش کننده دستی در برخی از این اماکن عمومی را یادآور شد و گفت: استفاده از سیم‌های ضعیف به جای کابل‌های استاندارد از نواقصی است که به علت گرمای بیش از حد مستعد بروز آتش و حادثه می‌شود.

مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان بر ضرورت نصب تابلو برق استاندارد و فیوز محافظ جان در حسینیه‌ها و مساجد تاکید کرد و افزود: سیستم سیم‌کشی غیراصولی و عدم استفاده از دوشاخه‌های استاندارد از دیگر معایبی است که  می تواند بروز حادثه را به دنبال داشته باشد.

وی  استفاده از شیلنگ گاز با طول غیراستاندارد و بی‌توجهی به نصب بست استاندارد را در برخی از مساجد و حسینیه‌ها خطرساز دانست و اذعان کرد: وسایل گرمازا  و روشنایی‌های پرمصرف نباید در مجاورت مواد اشتعال زا و پرده‌ها قرار بگیرند.

فدایی نصب سیستم اعلام و اطفای حریق را به عنوان یکی از سیستم‌های هشدار دهنده در هنگام بروز حادثه دانست و متذکر شد: اجرای چاه ارت و اتصال کلیه وسایل الکتریکی به این سیستم می‌تواند با تخلیه بار الکتریکی از بروز حادثه و آتش سوزی جلوگیری کند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری کاشان

  منبع خبر

  شهرداری کاشان

  شهرداری کاشان

  شهرداری کاشان یک شهرداری در شهر کاشان می باشد

   نظرات