کرونا، ۹۵درصد سفرهای پایانه مسافربری تبریز را کاهش داد

کرونا، ۹۵درصد سفرهای پایانه مسافربری تبریز را کاهش داد

به گزارش شهریار، حسین عادلی سعدآباد با اشاره به کاهش درآمد سازمان در زمان شیوع کرونا خاطرنشان کرد: به دنبال مصوبه شورای شهر، اجاره بهای غرفه‌های بلیط‌ فروشی در ماه‌های اسفند و فروردین مورد بخشودگی قرار گرفت و ۹۰ درصد درآمد پایانه کاهش یافت.

او افزود: عمده درآمد پایانه مسافربری تبریز از محل فعالیت ۱۱ واحد ایستگاه CNG در سطح شهر است که با دستور شهردار در اختیار پایانه مسافربری قرار گرفته است.

عادلی سعدآباد در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در جلساتی که با رئیس دانشگاه علوم پزشکی داشتیم، از آمادگی سازمان پایانه‌های مسافربری برای احداث و راه‌اندازی اورژانس شبانه‌روزی در محل ترمینال خبر داده و حتی مکانی نیز برای این امر اختصاص دادیم.

او افزود: ایمن‌سازی محیط ترمینال بزرگ تبریز را در دستور کار قرار داده‌ایم که در همین راستا اقدام به مقاوم‌سازی سازه‌ها در برابر زلزله، آماده‌سازی ترمینال برای مواقع بحرانی و نصب شیرهای آتش‌نشانی در محوطه ترمینال و سکوهای مسافرگیری کردیم.

عضو اصلی هیئت مدیره اتحادیه پایانه‌های کشور با اشاره به تسهیل خرید آنلاین بلیت عنوان کرد: برای اولین بار در ایران، با دستور شهردار تبریز سامانه ۷۲۴ خرید بلیت آنلاین در پایانه مسافربری تبریز راه‌اندازی شده و از شهریور سال گذشته اقدام به بلیت‌فروشی کرده است.

او افزود: با بهره‌گیری از این سامانه، شهروندان به راحتی می‌توانند اقدام به خرید بلیط، انتخاب صندلی کرده و نیازی به حضور در ترمینال ندارند.

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری تبریز اضافه کرد: ایجاد عدالت بین شرکت‌های مسافربری، کاهش ترافیک و سفر درون‌شهری، پرداخت بیمه به نام مسافران و پیشگیری از دلالی بلیط و جارچی‌های ترمینال از جمله مزایای استفاده از این سامانه است.

عادلی، همکاری با نهادهای انقلابی را دیگر فعالیت سازمان پایانه‌های مسافربری تبریز معرفی کرد و اعلام داشت: حمایت از افراد بی‌بضاعت و صدور بلیت رایگان برای آنها با معرفی بهزیستی و کمیته‌ امداد، مشارکت در راهی کردن مسافران به مشهد مقدس توسط کمیته امداد، مشارکت در برگزاری اربعین و جابجایی زائرین تا مرز مهران، از دیگر فعالیت‌های مستمر سازمان در طول سال است.

او با اشاره به فعالیت پایانه‌های مسافربری در نقاط مختلف تبریز نیز گفت: در چند پایانه تبریز از جمله پارک سوار راه‌آهن، پایانه میدان آذربایجان، پایانه شرقی در سه راه اهر، وظیفه خدمت‌رسانی به مسافران را داریم که این کار صرفا خدمت رسانی به مردم است و سودآوری زیادی حتی قبل از شیوع کرونا نیز ندارد.

رئیس سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری تبریز ضمن ارائه گزارشی در خصوص فعالیت‌های پیشگیرانه در بحث شیوع کرونا نیز گفت: از زمان شیوع بیماری کرونا و با تعطیلی دانشگاه‌ها، عملیات بدرقه دانشجویان، ضدعفونی و گندزدایی مستمر و روزانه، غربالگری و تب‌سنجی مسافران را در دستور کار قرار دادیم که با مصوبه ستاد استانی کرونا و دستور شهردار تبریز به عنوان اولین پایانه مسافربری کشور، اقدام به تعطیلی سازمان و جابجایی مسافر در جهت پیشگیری از شیوع کرونا کردیم.عادلی با اشاره به آغاز بکار مجدد پایانه مسافربری تبریز در اردیبهشت نیز گفت: از اول اردیبهشت و با مصوبه ستاد کرونا، کار جابجایی مسافران را با حداقل افراد آغاز کردیم.

او ادامه داد: در کنار این کار، عملیات ضدعفونی و گندزدایی کلیه مجموعه اعم از غرف فروش بلیط، سالن‌های انتظار، اتوبوس‌ها، محوطه ترمینال و سکوهای مسافرگیری، سرویس بهداشتی و نمازخانه و نصب علائم هشدار دهنده و فاصله گذاری را در دستور کار قرار دادیم.

عادلی اضافه‌ کرد: در داخل پایانه نیز رانندگان را ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ارائه بسته‌های آب و ماسک به مسافران کردیم.

عادلی ضمن برشمردن عمده فعالیت‌های صورت گرفته در پایانه مسافربری تبریز نیز گفت: عملیات ضدعفونی و گندزدایی کلیه مجموعه اعم از غرف فروش بلیط، سالن‌های انتظار، اتوبوس‌ها، محوطه ترمینال و سکوهای مسافرگیری، سرویس بهداشتی و نمازخانه و نصب علائم هشدار دهنده و فاصله گذاری، پیشگیری از شیوع کرونا بین پرسنل پایانه، ارائه اینترنت رایگان شبانه‌روزی، نصب تمثال شهید سلیمانی، بازگشایی مسیرهای کور تاکسیرانی، تسهیل تردد شهروندان، توزیع رایگان سیمکارت، اطفاء حریق، ارائه خوابگاه به رانندگان، راه‌اندازی شهری آتش‌نشانی در محوطه، ایجاد

آبیاری قطره‌ای فضای سبز، دیدار با خانواده‌های شهدا، عمده فعالیت سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری تبریز است.

او افزود: ساختمان اداری پایانه‌های مسافربری شهرداری تبریز نیز در طول هفته آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری تبریز یکی از دستگاه‌های خدمات‌رسانی شهری با ۱۳۰ نفر پرسنل است که با ۴۲ غرفه داخلی و ۴ غرفه خارجی در پایانه‌های مرکزی و پایانه شمال‌غرب، روزانه اقدام به جابجایی ۱۶ الی ۲۰ هزار نفر مسافر می‌کند که با شیوع بیماری کرونا این تعداد به یک هزار نفر کاهش یافته و در حال حاضر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، ۴ هزار مسافر در این پایانه‌ها جابجا می‌شوند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات