پوشش 490 مورد حریق، حادثه و خدمات ایمنی تنها در مرداد ماه 99/ آتش نشانی رشت

پوشش 490 مورد حریق، حادثه و خدمات ایمنی تنها در مرداد ماه 99/ آتش نشانی رشت

بهای هر حادثه همیشه سنگین است پس به ایمنی فکر کنیم

125 رشت-به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت، آتش نشانان و تیم های امداد و نجات 14 ایستگاه آتش نشانی در مرداد ماه 99 نسبت به پوشش 490 مورد حریق، حادثه و خدمات ایمنی اقدام کردند.

شهرام مومنی رییس سازمان آتش نشانی رشت ضمن خدا قوت و دعای خیر و سلامتی برای تمامی آتش نشانان و خدمت گذاران، ادامه داد: در تماس های شهروندان با سامانه 125 آتش نشانی رشت در مجموع شاهد اعزام آتش نشانان به 258 مورد آتش سوزی،  107 مورد حادثه و 125 مورد خدمات ایمنی در رشت و حومه شهر بودیم.

وی با بیان اینکه در میان آتش سوزی ها؛ آتش گرفتن علفزارها با 147 مورد و منزل مسکونی با 69 مورد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده اند، ادامه داد: علت 51 درصد آتش سوزی ها اتصال در سیستم سیم کشی برق بوده است.

مومنی با اشاره به بی احتیاطی و عدم توجه شهروندان که موجبات بروز آتش سوزی ها را فراهم می کند، افزود: متاسفانه عواملی همچون روشن ماندن و رها کردن لوازم برقی و گازی، عدم تمیز کاری به موقع هود آشپزخانه ها، روشن گذاشتن لپ تاب، اتو و سشوار بر روی تخت خواب، فرش و یا عدم دقت به بسته بودن شیرهای گاز بهنگام جابجایی بخاری و... موجبات بروز انفجارات و آتش سوزی های ناخواسته خواهد بود.

رییس سازمان آتش نشانی رشت در پایان ضمن تاکید بر ارزش مهم داشتن بیمه آتش سوزی به شهروندان، توصیه کرد:  از میان 69 خانه آتش گرفته در مرداد 99 تنها 22 درصد دارای بیمه آتش سوزی بوده اند که توصیه می شود شهروندان زمان را از دست ندهند و در اسرع وقت نسبت به بیمه منازل مسکونی، اموال و اماکن تجاری خود اقدام کنند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری رشت

    منبع خبر

    شهرداری رشت

    شهرداری رشت یک شهرداری در شهر رشت می باشد

      نظرات