تولید روزانه ۲۰۰۰ تن زباله از سوی شهروندان/ میزان تولید زباله هر ...

تولید روزانه ۲۰۰۰ تن زباله از سوی شهروندان/ میزان تولید زباله هر ...

تولید روزانه ۲۰۰۰ تن زباله از سوی شهروندان/ میزان تولید زباله هر شهروند مشهدی ۱۰۰ گرم کمتر از سرانه کشوری است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی با اشاره به این که آمارها حاکی از آن است که سرانه تولید زباله روزانه به ازای هر شهروند در کشور ۷۵۰ گرم است، اظهار کرد: خوشبختانه سرانه تولید زباله روزانه در شهر مشهد پایین تر از سرانه کشوری است و در پنج ماهه نخست امسال، بالغ بر ۳۱۰ هزار تن زباله از سطح شهر مشهد جمع آوری شده است.

وی افزود: این روزها و در شرایط شیوع بیماری کرونا در کشور، شهرداری مشهد علاوه ‌بر گندزدایی و ضدعفونی نقاط آلوده و پرتردد معابر مشهد، روزانه بیش از دو هزار تن پسماند شهری را نیز از سطح شهر جمع آوری می کند که بیش از ۵۵۰ نفر از پاکبانان خدمات شهری وظیفه جمع آوری این پسماند ها را از سطح شهر مشهد بر عهده دارد.
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد بیان کرد: از بیش از دو هزار تن زباله تولیدی روزانه در شهر مشهد، حدود ۲۳۰ تن از آن به عنوان پسماند خشک و به صورت تفکیک از مبدا جمع آوری می شود.
یعقوبی با اشاره به جمع آوری همه روزه پسماند درسطح شهر خاطرنشان کرد: به منظور جلوگیری از ابتلای پاکبانان خدمات شهری به ویروس کرونا، به صورت روزانه ماسک در اختیار آنها قرار می گیرد.
وی اضافه کرد : با توجه به شیوع بیماری کرونا و به منظور حفظ بهداشت و نظافت شهر نیز روزانه چهار هزار و ۷۰۰ مخزن هزار و ۱۰۰ لیتری جمع آوری زباله که در نقاط مختلف شهر جانمایی شده است، شست و شو و گندزدایی می‌شوند.
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد تصریح کرد: با وجود این که در حال حاضر سرانه تولید زباله مشهدی ها از سرانه کشوری پایین تر است، اما همچنان در تلاش هستین تا با استفاده از آموزش های شهروندی به شهروندان مشهدی، میزان تولید زباله شهری را تا حد ممکن کاهش دهیم تا شهری سالم و پاکیزه داشته باشیم.
مجید خبیری

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات