عبدالهی: هیچ جای قانون نوشته‌نشده است که قرض دادن اشکال دارد/ جذب: از زمان حضور حاج محمدی در رشت پیشرفتی نداشتیم

عبدالهی: هیچ جای قانون نوشته‌نشده است که قرض دادن اشکال دارد/ جذب: از زمان حضور حاج محمدی در رشت پیشرفتی نداشتیم

عبدالهی: هیچ جای قانون نوشته‌نشده است که قرض دادن اشکال دارد/ جذب: از زمان حضور حاج محمدی در رشت پیشرفتی نداشتیم
.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر رشت، حامد عبدالهی به‌عنوان موافق شهردار رشت در یکصد و شصتمین جلسه علنی شورای شهر اظهار داشت: باید به دوره دو سال اول ریاست شورای پنجم اشاره کرد و گفت: در دوران ریاست آقای علوی مدیریت شورا به نحوی بود که اختلافات بالا نگیرد. اختلاف‌نظرها در مورد شهردار همواره وجود داشت، اما در آن دو سال روال بر این بود که شورا با کار تیمی و گروهی پیش برود.

وی ادامه داد: اما متأسفانه از روز اول سال چهارم شورا کار به نحوی صورت پذیرفت که نفاق، اختلاف و حذف افراد صورت گرفت. در چینش‌ها عملکردی که هیئت‌رئیسه و ریاست شورا داشتند طرح سؤال از همان روز اول مطرح شد. به‌عنوان‌مثال محمدحسن عاقل منش، یکی از اعضای شورا که سال‌هاست به‌عنوان یک چهره فرهنگی و شناخته‌شده در این حوزه فعالیت می‌کند از نظارت بر سازمان فرهنگی حذف شد و این اقدام را نشانه‌ای از عملکرد ضعیف ریاست شورا می‌دانم. یا مثلاً تنها بانوی فرهنگی شورا از عضویت عادی در کمیسیون فرهنگی شورا نیز حذف شد.

عبدالهی با بیان اینکه در هیچ جای قانون نوشته‌نشده است که قرض دادن اشکال دارد، گفت: بنده از دوستان نظارتی هم مشورت خواستم و به بنده گفته شد که به دلیل اینکه قرض است اشکالی ندارد و تنها اسناد مالی این موضوع حفظ شود تا مشکلی بعداً رخ ندهد.

وی ادامه داد: این اولین بار نیست که بنده چنین کاری انجام می‌دهم. بنده فردی اجتماعی هستم و در عالم دوستی کارهایی انجام می‌دهم که اگر بخواهیم همه آن‌ها را تعارض منافع بدانیم که دیگر سنگ روی سنگ بند نمی‌شود. آقای جذب برنامه‌ای 1500 نفره را در تالار بنده برگزار کردند و تا به امروز یک ریال پرداخت نکرده‌اند. آیا در چنین موضوعی تعارض منافع وجود داشته است؟

حجت جذب نیز در این جلسه با بیان اینکه به نظر من پاسخ‌های شهردار سطحی و غیر مرتبط بود و بنده از این پاسخ‌ها قانع نشده‌ام بیان کرد: از زمان حضور حاج محمدی در شهر رشت نه‌تنها پیشرفتی نداشتیم بلکه وضعیت شهر پس از وی بدتر شده و اگر تلاش دوستانی همچون آقایان حاجی پور و رمضانپور نبود، قرارگاه خاتم به برخی پروژه‌ها ورود نمی‌کرد و درواقع هیچ اتفاقی نمی‌افتاد و معتقدم باید روی این موضوعات بحث جدی داشته باشیم.

عضو شورای شهر رشت ادامه داد: بنده تلاشی از سوی شهردار رشت برای پیشرفت این شهر ندیده‌ام و شاید گاهی برعکس آن نیز مشاهده شد.

وی با اشاره به مباحث مطرح‌شده توسط عبداللهی در خصوص برگزاری همایش توسط وی در تالاری متعلق به عبداللهی، گفت: آقای عبدالهی خودشان عضو شورای شهرستان هستند، این همایش شخصی نبود و متعلق به شورای شهرستان بود و بخشی از هزینه‌های آن نیز توسط شهردار وقت آقای نصرتی پرداخت شد.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر رشت

    منبع خبر

    شورای شهر رشت

    شورای شهر رشت یک شورای شهر در شهر رشت می باشد

      نظرات