اهدای بیش از ۱۵ هزار جلد کتاب به مدارس مناطق کم‌ برخوردار

اهدای بیش از ۱۵ هزار جلد کتاب به مدارس مناطق کم‌ برخوردار

اهدای بیش از ۱۵ هزار جلد کتاب به مدارس مناطق کم‌ برخوردار

به گزارش پایگاه اطلاع ‌رسانی شهرداری مشهد، صدرا یوسفی ضمن اشاره به اهمیت توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌ خوانی، اظهار کرد: در تمام ادوار مطالعه از اصلی ‌ترین راه‌های تولید و نشر دانش بوده و درحال حاضر نیز توسعه آن از ضروری ‌ترین برنامه ‌های فرهنگی و تربیتی است.
وی افزود: کتاب در همه فرهنگ‌ ها یکی از اساسی ‌ترین زمینه‌های انتقال دانش، آگاهی و تخصص است که می‌ تواند جامعه را به سوی پیشرفت و ترقی در همه زمینه ‌های فرهنگی و اجتماعی و... رهنمون کند. به همین دلیل سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد در نظر دارد در آستانه ماه مهر، بیش از ۱۵ هزار جلد کتاب با عناوین مختلف همسایه ‌داری، آپارتمان‌ نشینی، ترافیک، محیط زیست و شهدا و... در اختیار مدارس مناطق پیرامونی شهر قرار دهد.
معاون فرهنگی و هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ اهدای کتاب و همچنین تجهیز کتابخانه ‌های مدارس شهر مشهد به ویژه مناطق پیرامونی و کم برخوردار در جهت توزیع عادلانه خدمات فرهنگی در سطح شهر مشهد ادامه خواهد داشت.
یوسفی تصریح کرد: مدارس کم‌ برخورداری که قرار است تحت پوشش این طرح قرار بگیرند با کمک اداره کل آموزش و پرورش مشهد شناسایی شده و به زودی طی مراسمی این بسته ‌های ویژه کتاب به آن ها اهدا خواهد شد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات