عملیات اجرایی احداث پارکینگ هوشمند میدان شهدا به زودی آغاز می شود

عملیات اجرایی احداث پارکینگ هوشمند میدان شهدا به زودی آغاز می شود

عملیات اجرایی احداث پارکینگ هوشمند میدان شهدا به زودی آغاز می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، خلیل الله کاظمی با بیان این خبر اظهار کرد: یکی از ملزومات اجرای طرح جامع ترافیکی پیرامون حرم مطهر و ممنوع شدن ترد خودروهای شخصی در این محل ایجاد پارکینگ در مبادی ورودی منتهی به حرم مطهر است.
وی افزود: با توجه به این موضوع، باید پارکینگ های مورد نیاز درمبادی منتهی به حرم مطهر از جمله میدان شهدا، میدان شهید گمنام، خیابان امام رضا(ع) و میدان شهدای گوهرشاد (پنجتن) احداث شود.
معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد با بیان اینکه بر همین اساس، عملیات احداث پارکینگی با ظرفیت ۴۷۲ جای پارک خودرو به زودی در خیابان توحید جنب بوستان هشترود در نزدیکترین محل به میدان شهدا آغاز خواهد شد، بیان کرد: این پارکینگ با استفاده از تجهیزات به روز و سیستم های هوشمند در زمینی به مساحت ۱۰ هزار مترمربع احداث می شود.
کاظمی تصریح کرد: پارکینگ مذکور دارای ۲۰ هزار و ۱۱۲ متر مربع فضای مسقف و پنج هزار و ۲۴ متر مربع فضای غیر مسقف خواهد بود.
وی اضافه کرد: در اجرای این پارکینگ عملیات خاکی قسمت رمپ ورودی از عرصه میدان شهدا شامل خاکبرداری، پی کنی، خاکریزی و همچنین خاکبرداری پله های خروجی در ضلع غرب پارکینگ هشت آباد انجام خواهد شد .
معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد به اجرای اجرای فونداسیون و اسکلت بتنی رمپ ورودی از عرصه میدان شهدا اشاره کرد و گفت: همچنین در این پارکینگ سیستم های مکانیکی شامل اعلام و اطفا حریق، سیستم مدیریت دود، سیستم جمع آوری و دفع آب های سطحی، لوله کشی آب و فاضلاب نیز اجرا خواهد شد.
مجید خبیری

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات