شهرداری باید به کمک شرکت های دانش بنیان، مشکلات شهری را حل کند

شهرداری باید به کمک شرکت های دانش بنیان، مشکلات شهری را حل کند

شهرداری باید به کمک شرکت های دانش بنیان، مشکلات شهری را حل کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، آیدا مهربان در حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری خراسان و شرکت های فناور و دانش بنیان، اظهار کرد: این بازدید سبب سنگین‌ تر شدن مسئولیت ما و به کارگیری تمام تلاشمان در راستای حمایت از این شرکت‌ها شده است. همانگونه که شهرداری در کلیه امور پیشرو است، در این زمینه نیز باید گام اول را برداشته و به کمک شرکت های دانش بنیان، مشکلات شهری را حل کند.
وی درخصوص راه‌اندازی کارخانه نوآوری در مشهد و استقرار شرکت های دانش بنیان در آن، افزود: این کارخانه با مساحت تقریبی ۱۲ هزار هکتار در حال ساخت بوده و هدف از ایجاد آن استقرار شرکت ‌های دانش بنیان است.
سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد بیان کرد: شورای اسلامی شهر مشهد لایحه ساخت این پروژه را ابلاغ و به زودی مصوب خواهد کرد که در آینده سبب همکاری و هماهنگی هرچه بیشتر میان دانشگاه فردوسی، کارخانه نوآوری و پارک علم و فناوری خواهد شد.
در ادامه این بازدید رضا قنبری، رئیس پارک علم ‌و فناوری خراسان رضوی نیز ضمن معرفی شرکت‌های فناور و دانش بنیان این پارک، خاطرنشان کرد: در پارک علم‌ و فناوری خراسان رضوی بیش از چهار هزار و ۵۰۰ نفر مشغول فعالیت هستند که متوسط سنی آن‌ ها زیر ۳۰ سال است. همچنین ۸۰ درصد آن ‌ها دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس و دکتری هستند.
وی ادامه داد: در پارک علم و فناوری بیش از ۳۵۰ شرکت وجود دارد که از این تعداد حدود ۹۰ شرکت آن دانش‌بنیان و ۲۶۰ شرکت فناور هستند.
رییس پارک علم و فناوری خراسان رضوی تاکید کرد: در حوزه مقابله با کرونا، شرکت‌‌های دانش‌بنیانی همچون «ایمن موج»، «دایاموز» و شرکت سازه‌ های اطلاعاتی راژمان «مسیریاب نشان»، در حوزه شهر هوشمند شرکت «محتوا پردازان هشتم»، «آی شیعه»، «دید برتر پارس اطلس» و در حوزه مدیریت شهری شرکت «پالایش قیر زرین» و دیگر شرکت‌ های مراکز رشد فرهنگی و فناوری اطلاعات و ارتباطات را معرفی و محصولات فناورانه آن ‌ها را ارائه کرده است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات