تاکید دادستان خرم آباد بر لزوم حمایت قاطع از محیط زیست

تاکید دادستان خرم آباد بر لزوم حمایت قاطع از محیط زیست

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان لرستان، فتحی مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان در دیدار با دادستان خرم آباد، ضمن تشکر از حمایت همه جانبه دستگاه قضاء خواستار ادامه حمایتهای این دستگاه از اداره کل حفاظت محیط زیست شد.

وی گفت: با توجه به اینکه محیط زیست متعلق به همه مردم و همه نسل هاست، تمام تلاش مجموعه اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان حفظ این امانت به بهترین نحو، جهت استفاده نسل حاضر و نسل های آینده است.

فتحی : با اشاره به نقش احکام بازدارنده در کاهش جرایم زیست محیطی اظهارداشت: خوشبختانه صدور آراء بازدارنده و مجازاتهای سنگین برای متخلفین زیست محیطی اثرات  چشمگیری در کاهش تخلفات زیست محیطی داشته است.

در ادامه جلسه محسن شاهون وند دادستان خرم آباد با اشاره به اهمیت ویژه حفاظت از محیط زیست کشور گفت: باید تمام توان خود را در راستای حفظ این میراث گرانبها به کار گیریم.

وی با عنوان به اینکه مامورین یگان حفاظت محیط زیست ضابطین خاص دادگستری محسوب می شوند اظهار داشت: بی شک فعالیتهای قانونی پرسنل حفاظت محیط زیست مورد حمایت قاطع و همه جانبه دستگاه قضاء و دادستانی خواهد بود و این امر در راستای تحقق اصل پنجاهم قانون اساسی است.

شاهون وند در خصوص برخورد با شکارچیان غیر مجاز گفت: باید با افرادی که شکار غیر مجاز نموده و چرخه حیات جانداران را دچار مشکل می کنند برخورد جدی و بدون اغماض صورت گیرد.

وی حمایت از محیط زیست را به مثابه حمایت از تمام جامعه دانست و عنوان کرد: داشتن محیط زیست سالم و پویا لازمه زندگی سالم هم زیستمندان است.

دادستان خرم آباد با اشاره به گستردگی حوزه کاری ادارات محیط زیست گفت: باید تمام دستگاهها نسبت به حفاظت از محیط زیست اهتمام داشته و وظایف زیست محیطی خود را به نحو احسن انجام دهند.

لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات