آبان ماه موعد آغاز به کار فناوران در کارخانه  ...

آبان ماه موعد آغاز به کار فناوران در کارخانه ...

آبان ماه موعد آغاز به کار فناوران در کارخانه نوآوری مشهد است/بهره‌برداری از فاز اول پردیس تئاتر تا تابستان آینده

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، سیدمسعود ریاضی که ظهر امروز از دو پروژه عمرانی بزرگ در سطح شهر بازدید کرده بود، گفت: کارخانه نوآوری مشهد در شرق کشور بدیع و بی‌نظیر و بعد از تهران دومین کارخانه نوآوری کشور به شمار می رود که در فضایی به وسعت حدود 4 هکتار و دارای یک هکتار ساختمانهای قدیمی و در راستای تحقق شعار «شهر هوشمند» در دست احداث است.

وی با تأکید براینکه استاندارهای سرعت در اجرای پروژه‌های عمرانی در مشهد تغییر بسزایی کرده، افزود: موعد بهره‌برداری پروژه 13 آبان تعیین‌شده تا استارتاپها و شتاب‌دهنده‌ها بتوانند برای راه‌اندازی کسب و کارهای جدید و توسعه آن‌ها متناسب با نیازهای روز کشور هرچه سریع تر از آن بهره ببرند.

ریاضی ادامه داد: در تمام کشورهای توسعه‌یافته بودجه های قابل توجهی صرف پژوهش می‌شود. ازآنجاکه در کشور ما از این مقوله عقب هستیم لذا کمک‌های شهرداری در این زمینه راهگشا و اثرگذار است به‌ویژه اینکه هدف اساسی راهاندازی مرکز و کارخانه نوآوری در شهرداری مشهد، تمرکز بر برنامه‌های مدیریت شهری و حل نیازهای شهر است، ازجمله اشتغال‌زایی که برای کلانشهر مشهد بسیار مهم و ارزشمند می‌نماید.

وی یادآور شد: برای مدیریت مجموعه باید یک شتاب‌ دهنده قوی دارای تجربیات مفید و اثبات شده انتخاب شود که نحوه انتخاب و تائید آن نیازمند قوانین جدیدی است که در شورا در خصوص آن‌ها بحث خواهد شد.

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد همچنین در بازدید از پروژه عمرانی پردیس تئاتر نیز بابیان اینکه این پروژه در راستای شعارهای اساسی شورای پنجم تعریف‌شده گفت: در حال حاضر عملیات خاکی پروژه به پایان رسیده است و سرعت کار بسیار جالب توجه است. بر اساس برنامه زمانبندی، ظاهر بیرون و نمای پروژه تا تابستان آینده تکمیل می‌شود و بخشی از پردیس نیز بهره برداری خواهد شد.

وی تأکید کرد: در خصوص فضای سبز پیرامون پروژه، محیط اجتماعی گرداگرد آن و بهره گیری از امکانات طبیعی مجاور پردیس نیز باید برنامه مدونی چیده شود تا شهروندان بتوانند از برکات آن به نحو بهتری بهره مند شوند.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر مشهد

    منبع خبر

    شورای شهر مشهد

    شورای شهر مشهد یک شورای شهر در شهر مشهد می باشد

      نظرات