نصب 5000 کنتور هوشمند در برق تبریز

نصب 5000 کنتور هوشمند در برق تبریز

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "عادل کاظمی" به تشریح وضعیت نصب کنتورهای هوشمند فهام در حوزه‌ برق تبریز پرداخت و گفت: تا نیمه‌ شهریور 99، تعداد 4912 کنتور فهام در حوزه‌ برق تبریز نصب شده‌ است.
کاظمی با بیان اینکه حدود 9 هزار مشترک دیماندی در حوزه‌ شرکت وجود دارد، افزود: طی سه سال گذشته موفق شدیم بیش از 4 هزار و 600 مشترک دیماندی را به کنتور فهام مجهز کنیم. از طریق کنتورهای فهام و سیمکارت‌های متصل به آنها اطلاعات مصرفی مشترکان هر 15 دقیقه و به صورت آنلاین رصد و کنترل می‌شود و امیدواریم تا پایان سال تمامی مشترکان دیماندی را به کنتور هوشمند مجهز کنیم.
وی با اشاره به اینکه کنتورهای فهام، کنتورهای هوشمند هستند و برنامه‌ تعویض کنتورهای مشترکان با کنتور فهام در راستای هوشمندسازی لوازم اندازه‌گیری صورت می‌گیرد، اظهار کرد: تعداد 4630 دستگاه معادل 94.3 درصد از کل کنتورهای فهام منصوبه آنلاین هستند و اطلاعات را به صورت مستمر دریافت و ارسال می‌کنند.
کاظمی همچنین تعداد 4441 دستگاه از کنتورهای فهام منصوبه را دارای قابلیت قرائت آنلاین دانست و افزود: منظور از قرائت آنلاین، آن نوع قابلیتی است که در طول یک روز (حداکثر 24 ساعت گذشته) امکان صدور صورتحساب از طریق MDM را دارا باشد و 90 درصد کنتورهای منصوبه دارای چنین ویژگی‌ هستند.
وی با اشاره به راه‌اندازی مرکز پایش کنتورهای فهام در خرداد سال جاری یادآور شد: در این مرکز، اطلاعاتی چون جریان، ولتاژ و ضریب بار به صورت سوابق ذخیره و رصد می‌شود و این مرکز قادر است در صورت لزوم دستور قطع و وصل و تنظیمات کنتور را از راه دور انجام دهد.
به گفته‌ مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز، از مهمترین دستاوردهای این مرکز پایش، طرح‌های پاسخگویی بار طی ایام پیک سال است و می‌توان به صورت آنلاین، میزان مصرف مشتریان سنگین و پرمصرف را رصد کرده و اطلاعات دقیق و لحظه‌ای از آنها به‌دست آورد.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات