کتاب چهل گفتار پیرامون آب گلستان منتشر شد

کتاب "چهل گفتار" نوشته سید محسن حسینی "برساووش" پیرامون حوزه آب استان گلستان منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، این کتاب ۴۰ یادداشت پیرامون حوزه آب گلستان را در برمی‌گیرد و وضعیت منابع آبی استان را در هفت بخش شامل مسائل عمومی، کمیت منابع آب، کیفیت منابع آب، مهندسی رودخانه‌ها، مدیریت سیل، تاسیسات آبی، دریای خزر و خلیج گرگان شامل می شود.

برخی از این یادداشت ها که در فاصله زمانی تابستان ۹۷ تا زمستان ۹۸ در رسانه‌های مختلف منتشر شد، مورد توجه ببشتر خوانندگان سایتها و رسانه های مکتوب قرار گرفت.

مروری بر منابع آب تجدید پذیر استان، خشکه کاری برنج در این خطه شمالی، الزامات و راهکارها، نقش صنایع در صرفه جویی آب و نیاز بخش های مختلف مصرف در استان و تخریب آبخوان ها، بزرگ ترین آسیب رعایت نکردن الگوی کشت در گلستان از جمله گفتارهای این کتاب است.

مهندس سید محسن حسینی نویسنده کتاب که سابقه تحصیلی، مطالعاتی و کاری در حوزه منابع آب دارد، دانش آموخته رشته زمین شناسی از دانشگاه شهید بهشتی و کارشناسی ارشد علوم کشاورزی و منابع طبیعی از گرگان و26 سال سابقه در رده‌های مختلف کارشناسی و مدیریتی شرکت آب منطقه ای استان گلستان دارد.

حسینی پیش از این نیز چند کتاب از جمله "فرهنگ و جغرافیای علی آباد کتول" ، "رسوب شناسی حوضه آبریز محمد آباد کتول" و "آب و اقتصاد کشاورزی استان گلستان" را تدوین و منتشر کرده و دهها تحقیق و مقاله را در حوزه آب گردآوری و به رشته تحریر درآورده است.

کتاب "چهل گفتار" دارای ۱۷۶ صفحه به تعداد یک هزار نسخه و قیمت ۲۰۵ هزار ریال توسط انتشارات لغت چاپ و عرضه شده است.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات