استقرار آزمایشگاه سیار در مناطق زلزله زده استان گلستان

استقرار آزمایشگاه سیار در مناطق زلزله زده استان گلستان

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "بهزاد هرمزی" افزود: کارشناسان کنترل کیفی با یک دستگاه آزمایشگاه ناوگان سیار این شرکت با حضور فعال در مناطق زلزله‌زده و با انجام آزمون‌های متعدد، نسبت به پایش کیفیت آب شرب مصرفی زلزله زدگان نظارت مستمر دارند.
وی اظهار کرد: از آنجایی که در میان مناطق آسیب دیده چند مورد روستای خارج از پوشش نیز وجود داشت مقداری پرکلرین به بهورزان خانه بهداشت تحویل و مخازن ذخیره آنان نیز گندزدایی شد.
هرمزی افزود: گروه واحد سیار آزمایشگاه آب شرکت آب و فاضلاب استان نیز به همراه کارشناسان آزمایشگاه آب از همان ساعت‌های اولیه با حضور فعال در محل حادثه به پایش نقطه به نقطه در منطقه میزان، کدورت، کلرآزاد و کیفیت باکتریولوژیک آب را بررسی و نمونه‌های اخذ شده با استفاده از مجموع روش‌های Rapid Tests مورد آزمون قرار گرفتند که نتایج تمامی نمونه‌ها از مجموع مناطق عاری از هرگونه آلودگی گزارش شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان در ادامه افزود: همکاران این شرکت تلاش کردند در مناطقی که با افت فشار شبکه به دلیل مرمت خطوط انتقال مواجه هستیم تانکرهای آبرسانی سیار با مقدار کلر آزاد در محدوده مجاز مستقر شده تا آب شرب سالم و بهداشتی توزیع گردد.
وی در پایان به بخشی از اقدام‌های انجام یافته درخصوص آبرسانی به زلزله زدگان اشاره کرد و گفت: اکیپ آزمایشگاه سیار شرکت آب و فاضلاب استان تاکنون توانسته‌اند بیش از ۶۰ مورد کلرسنجی، ۸۵ مورد کدورت سنجی و ۲۶ مورد نمونه میکروبی در محل حادثه انجام دهند که مجموعه اقدامات کنترلی فوق در کنار عملیات ترمیم و توسعه بوده و آب شرب توزیعی در شرایط فعلی پاک و شرایط آن همچون قبل از وقوع زلزله است تا جایی که مشترکان جهت استفاده از آب توزیعی در شبکه آبرسانی می‌توانند نهایت اطمینان خاطر را داشته باشند.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات