بودجه مدیریت بحران زنجان ۱۴۶ میلیارد ریال است

بودجه مدیریت بحران زنجان ۱۴۶ میلیارد ریال است

http://www.bananews.ir/معاون عمرانی استاندار زنجان با اشاره به ابلاغ بودجه مدیریت بحران استان زنجان، مبلغ این بودجه را ۱۴۶ میلیارد ریال اعلام کرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی‌ اکبر کریمی شامگاه شنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران استان زنجان با اشاره به بارش‌های خوبی که از آغاز سال زراعی در کشور و استان زنجان رخ داده است، اظهار داشت: مقایسه بلند مدت بارش‌ها حکایت از افزایش قابل توجه بارش‌ها دارد.

وی مبلغ در نظر گرفته شده برای مدیریت بحران استان زنجان را در سال ۸۴ نزدیک ۱۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد، که طی شش سال در حدود ۷٫۵ برابر شده است.

معاون عمرانی استاندار زنجان افزایش صورت گرفته در بودجه را در مدیریت بحران‌های طبیعی استان زنجان قابل توجه اعلام کرد.

وی از تجهیز ایستگاه هواشناسی دو روستای قره بوته و خیر آباد زنجان خبر داد و افزود: تجهیز این ایستگاه‌ها به ارتقای هواشناسی استان کمک شایان توجهی می‌کند.

کریمی با تاکید بر اهمیت هواشناسی از تخصیص اعتبار برای تجهیز ایستگاه‌های هواشناسی استان زنجان از محل مدیریت بحران استان به منظور تهیه تجهیزات جدید برای سنجش و برآورد رطوبت خاک و اندازه‌گیری دما خبر داد.

وی از پیشنهاد مطرح شده برای تمدید مهلت برای بیمه کردن محصولات کشاورزی استقبال کرد و گفت: نیمه دی ماه زمان خوبی برای تمدید بیمه محصولات کشاورزی و باغی است.

معاون عمرانی استاندار زنجان با اشاره به مکاتبات انجام شده با معاون رئیس جمهور برای تقسیط تسهیلاتی دریافتی کشاورزان ابراز امیدواری کرد، با درخواست مسئولان استان موافقت شود.

وی با اشاره به بودجه در نظر گرفته شده برای مدیریت بحران استان زنجان تصریح کرد: این بودجه در حدود ۱۴۶ میلیارد ریال است.

کریمی اضافه کرد: بودجه مدیریت استان زنجان را برای تجهیز مجتمع‌های امدادی بین راهی، مبارزه با آفات و بیماری‌های دامی، تامین منابع آب شرب برای روستاییان، اطفای حریق جنگل‌ها و مراتع، تامین تجهیزات فرودگاه زنجان و همچنین تجهیز مراکز راهداری استان در نظر گرفته شده است.

وی ساخت مرکز فوریت‌های پزشکی برای حمل مصدومان، احداث پایگاه‌های هلال احمر و همچنین ساخت سالن‌های چند منظوره را از جمله دیگر محورهای توزیع اعتبارات مدیریت بحران استان زنجان اعلام کرد.

معاون عمرانی استاندار زنجان تاکید کرد: ۱۰۵ پروژه با اعتبار در نظر گرفته شده برای مدیریت بحران استان زنجان برای ارگان‌های مربوطه احداث می‌شود.

وی سهم آب منطقه‌ای استان زنجان را از ۱۰۵ پروژه تعریف شده ۱۹ پروژه، راه و ترابری ۱۶ پروژه، صدا و سیما دو پروژه، شهرداری‌ها ۳۲ پروژه، هواشناسی سه پروژه و هلال احمر را شش پروژه اعلام کرد و گفت: پروژه‌هایی در سایر موارد هم برای استان تعریف شده است که تعداد آنها به ۱۱ پروژه می‌رسد.

 

 

    نظرات