پرداخت 900 میلیون تومان تشویقی به مشترکان کم‌مصرف کهگیلویه و بویراحمد

پرداخت 900 میلیون تومان تشویقی به مشترکان کم‌مصرف کهگیلویه و بویراحمد

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "پیمان پورمعرفت" با بیان این مطلب گفت: 900 میلیون تومان پاداش به مشترکان کم مصرف دیماندی در این استان پرداخت شده و پرداخت‌ها همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه 2 هزار و 400 مشترک دیماندی در تعرفه‌های صنعتی و کشاورزی با شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد تفاهمنامه کاهش مصرف در ساعات اوج بار امضا نموده‌اند، اظهار داشت: پاداش پرداخت شده به‌دلیل همراهی این مشترکان در زمان مصرف برق در ساعات اوج بار بوده است.

پورمعرفت با تشریح مشوق‌های پیش‌بینی شده برای دارندگان تعرفه‌های صنعتی و کشاورزی در استان کهگیلویه و بویراحمد، خاطرنشان کرد: این تشویق‌ها در دو بخش برق رایگان و تخفیف‌های ویژه مصرف برق اعمال‌خواهد شد.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه‌وبویراحمد افزود: اگر دارندگان تعرفه‌های کشاورزی و صنعتی در این استان در یکی از دوران ساعات پیک یعنی ساعات ۱۲ تا ۱۹ و ۱۹ تا ۲۳ میزان مصرف برق خود را مدیریت کرده و مصرف برق نداشته باشند از ۲۰ ساعت برق رایگان هم بهره‌مند می‌شوند.

پورمعرفت با تاکید بر اینکه سیاست‌های تشویقی وزارت نیرو برای دارندگان تعرفه‌های ۳ الف، ۳ ب، ۳ ج. و چاه‌های کشاورزی و صنایع تبدیلی ۵۰ کیلووات در سال جاری نسبت به سال گذشته بیشتر شده است، یادآور شد: کشاورزانی که دارای تعرفه ۳ الف (چاه کشاورزی) هستند و در دوران پیک مصرف برق نداشته باشند از ۲۰ ساعت برق رایگان بهره‌مند خواهند شد.

وی گفت: کنتور‌های برق تمامی تعرفه‌های ۳ الف، ۳ ب، ۳ ج. چاه‌های کشاورزی و صنایع تبدیلی ۵۰ کیلووات به بالا بایستی "فهام" باشد.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد، تعداد مشترکان تعرفه ۳ الف. دارای کنتور دیجیتالی در این استان را ۲ هزار و ۱۴۰ مشترک و تعداد کنتور‌های ۳ ب. و ۳ ج. ۵۰ کیلووات به بالای کشاورزی را ۱۸۸ دستگاه برشمرد.

بر اساس این گزارش، ۲۴۰ هزار اشتراک برق در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که حدود ۱۹۰ هزار اشتراک آن خانگی است.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات