بالاترین اعمال،هدایت مردم به سوی معروفات و نهی کردن آنها از...

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای زنجان،مهندس افشاری ،مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان به همراه اعضاء شورای امر به معروف شرکت روز یکشنبه 23 شهریورماه در سومین گردهمایی شورای امر به معروف و نهی از منکر استان که بصورت ویدئو کنفرانسی برگزار گردید ،حضور یافت.

آیت اله خاتمی، نماینده ولی وفقیه در استان و امام جمعه زنجان در ارتباط ویدئو کنفرانسی که با کلیه دستگاههای اجرایی استان برقرار بود، با یادآوری اینکه پس از تشکیل نظام جمهوری اسلامی ایجاد ساز و کارهایی برای امر به معروف و نهی از منکر یکی از مسائل مهم به حساب می آمد، افزود: اینکه امر به معروف و نهی از منکر واجب است حکم شرعی و فقهی است؛ اما چگونگی اجرای آن نیازمند سازوکار است .

امام جمعه زنجان،با اشاره به اینکه اکثر افراد فعال در مجموعه‌ها خودشان قانون را نمی‌دانند، ابراز داشت: عمل در چهارچوب مقررات، مهمترین معروف در مجموعه دستگاه‌های اجرایی است که امیدواری به نظام و استحکام نظام را در پی دارد .

وی خاطرنشان کرد: قانون اخیر که طی چند سال گذشته به عنوان قانون امر به معروف و نهی از منکر ابلاغ شده، وظایفی را برای همه تعریف کرده و حقوقی هم معین کرده است که براساس آن هرجا حقی است، پای وظیفه هم در میان می‌آید .

رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر زنجان عنوان کرد:  این قانون باید به عمل برسد تا کمی وضع امر به معروف و نهی از منکر بهتر از چیزی باشد که در جامعه ماست .

نماینده ولی فقیه در استان زنجان ابراز داشت: شورای ادارات باید در امر و نهی خود خیرخواهی را در نظر گیرند؛ همچنین باید در این زمینه در عین ادب با مردم برخورد گردد .

آیت اله خاتمی،خاطرنشان کرد: مصادیق معروف و منکر باید معرفی و شناسایی شود و در جمهوری اسلامی بپذیریم که قانونی عمل کردن معروف و غیرقانونی عمل کردن ، منکر است .

امام جمعه زنجان با تأکید بر اینکه امر و نهی باید همراه با پذیرش باشد، خاطرنشان کرد: همین نکته بار امر به معروف را سنگین کرده است،  ما باید در اداره و اجتماع فضاسازی کنیم و این فضاسازی وظیفه مدیریت‌هاست .

وی در ادامه به خطبه 290 نهج البلاغه اشاره کرد که در خصوص ترک معصیت بخاطر شکر نعمت سفارش نموده است و افزود:گیرم خداوند پیامبرانش را به سوى ما نفرستاده بود و آتش دوزخ افروخته نبود. آیا واجب و لازم نیست که بندگان از بخشنده نعمت ها حیا کنند.

آیت اله خاتمی در خصوص اصحاب سبت که در قرآن آمده است مطالبی بیان داشت و تصریح کرد: آنان، گروهی از قوم بنی‌اسرائیل بودند که بر اثر سرپیچی از فرمان خداوند درباره حرمت کار در روز شنبه، به عذاب گرفتار شدند . آنان در عصر پیامبری حضرت داوود زندگی می‌کردند و عبارت «اصحاب سبت» تنها یک بار به طور صریح در آیه ۴۷ سوره نساء به‌کار رفته، اما در آیات دیگری از قرآن کریم نیز داستان قوم مذکور و سرانجام آن بیان شده است.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای زنجان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای زنجان

    شركت آب منطقه‌ای زنجان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات