در آستانه 7 مهر روز ایمنی و آتش نشانی/ دومین نشست کارگروه روسای آتش نشانی های استان گیلان در محل اداره کل مدیریت بحران استانداری گیلان برگزار شد

در آستانه 7 مهر روز ایمنی و آتش نشانی/ دومین نشست کارگروه روسای آتش نشانی های استان گیلان در محل اداره کل مدیریت بحران استانداری گیلان برگزار شد


دومین نشست کارگروه روسای آتش نشانی های استان گیلان در محل اداره کل مدیریت بحران استانداری گیلان برگزار شد

125رشت_ دومین نشست کارگروه روسای آتش نشانی های شهر های استان گیلان در سال 99 با حضور امیر مرادی مدیر کل مدیریت بحران استانداری گیلان، شهرام مومنی رییس سازمان آتش نشانی رشت و روسای آتش نشانی های دیگر شهرهای استان گیلان صبح امروز 23 شهریور 99 در محل سالن کنفرانس اداره کل مدیریت بحران استانداری گیلان برگزار شد.

شهرام مومنی رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت ضمن خیر مقدم به حاضرین و سپاس از مدیریت بحران جهت برگزاری این نشست به بیان مسائل و مشکلات آتش نشانی های شهر های استان گیلان بخصوص تجهیزات انفرادی و خودرویی پرداخت و ادامه داد: یک آتش نشان در کنار معلومات و اطلاعات تخصصی به پشتوانه تجهیزات به روز خواهد توانست امنیت ایمنی شهر را برای داشتن رفاه بیشتر شهروندان عهده دار شود.

وی با تاکید

مومنی در شرح مفصل عملیات های محوله و نیز ارایه خدمات به شهروندان که جمعا بالغ بر 40 نوع ارایه خدمت است و همچنین اشاره بر کمبود خطوط 125 در برخی از شهرها و تعداد اندک آن که در مواقع بحران می تواند محتمل اختلال در ارایه خدمات نیز گردد، افزود: نباید از اهمیت وجود تجهیزات قافل بود؛ یک آتش نشان در کنار فراگیری علوم تخصصی بطور مستمر نقش موثری در تامین و نگهداری تجهیزات دارد چرا که در هر حریق بخصوص آتش سوزی علفزارها که اعم آن ناشی از بی توجهی و بی احتیاطی است، بسیاری از تجهیزات همانند لوله های نواری، دستکش، لباس نومکس و.. که بسیار گران قیمت هستند دچار استهلاک شده و یا از بین می روند.

رییس سازمان آتش نشانی رشت ضمن بیان اینکه در آستانه فرارسیدن 7 مهر روز ایمنی و آتش نشانی هستیم گفت: همه ساله برنامه های متعددی اعم از آموزش ، نمایشگاه تخصصی، مانور و رزمایش ها، نمایش های خیابانی و... انجام می پذیرفت که با توجه به ویروس کرونا تمامی این برنامه ها محدود به چند برنامه با اجرای پرتکل های بهداشتی گردید.

در ادامه امیر مرادی مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان ضمن یاد آور شدن بر ماه محرم که به واقع  پیام فداکاری، گوشزد؛ ایثار و مبارزه در برابر خصم و بیداد زمان است، افزود: آتش نشانان نیز در کنار شغل شریف شان فرشتگان نجات نام گرفتند چرا که با قلبی پر از مهر در کنار هم وطنان و هم میهنان خود با ایثار و فداکاری؛ نجاتگر و نجات آفرینند.

این مسوول در ادامه به مبحث اطلاع رسانی دقیق و به موقع در زمینه حوادث اشاره کرد و ادامه داد: وجود برنامه های عملیاتی در حیطه کار تخصصی سازمان های آتش نشانی یکی از دست مایه های عملکرد صحیح  در کنار داشتن اطلاعات و داده های سریع و صحیح است.

وی به لزوم بررسی چگونگی وضعیت نقاط پر خطر در شهر و حومه توسط تیم های کارشناسان و تیم های عملیاتی برای امر پیشگیری از بروز حوادث احتمالی و خطرات ناشی از عدم توجه به امر ایمنی است تاکید نمود و گفت: یکی از مباحث با اهمیت در این روزها باید بحث بیمه باشد که اهمیت آن در جهت رفع زیان های ناشی از حوادث همچون آتش سوزی ها باید به گوش مردمان ما برسد تا از اهمیت آن قافل نشوند.

مرادی با تاکید بر قدمت خانه ها در سطوح مختلف شهر و استان گفت: آگاهی دادن به شهروندان و مردم امری مهم در کاهش خسارات و حفظ آرامش خواهد بود.

وی به تلاش در جهت پیشگیری از حوادث حوزه حمل و نقل و بار بخصوص خط راه آهن اشاره کرد و افزود: اطلاعات دقیق هر نوع از مواد که در حال حمل است و نیز جمعیتی که درگیر همان حوزه و ترافیکی هستند لازم است قبل از هر حادثه ای مشخص، تعیین و بررسی شود.

همین گزارش حاکی است: در این نشست روسای آتش نشانی های شهرهای استان گیلان به بیان مشکلات و کمبودها برخی راهکارهای مناسب پرداختند که ضمن تهیه لیستی از مصوبات و دستورات؛ لازم شد در جلسات و نشست های بعدی روند پیشرفت و یا نحوه اجرای آن پیگیری گردد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری رشت

    منبع خبر

    شهرداری رشت

    شهرداری رشت یک شهرداری در شهر رشت می باشد

      نظرات