قرارداد نهایی پرداخت ۲۱۲۸ میلیارد ریالی تسهیلات بانکی فاینانس...

امروز بیست و چهارم شهریور با حضور مهندس عباس جنگی مرنی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل و مدیر شعب بانک کشاورزی استان اردبیل، قرارداد نهایی پرداخت ۲۱۲۸ میلیارد ریالی تسهیلات بانکی فاینانس داخلی برای احداث شبکه آبیاری و زهکشی گیوی امضا و مبادله شد.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل در جلسه امضای قرارداد نهایی پرداخت تسهیلات بانکی شبکه آبیاری پایاب سد گیوی در شهرستان کوثر استان اردبیل گفت: طبق این قرارداد بانک کشاورزی به عنوان بانک عامل در قرارداد سندیکایی بانک های سپه و کشاورزی، مبلغ 2 هزار و 128 میلیارد ریال در احداث شبکه آبیاری و زهکشی گیوی سرمایه گذاری می کند و سازمان برنامه و بودجه کشور از سوی دولت، بازپرداخت اصل و سود این تسهیلات را محل اعتبارات عمومی کشور تضمین کرده است .

مهندس عباس جنگی مرنی با قدردانی از تلاش و حمایت استاندار اردبیل، مدیران ارشد وزارت نیرو، سازمان برنامه و بودجه و بانک کشاورزی و نماینده مردم شریف شهرستانهای کوثر و خلخال در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این نوع مالی در احداث شبکه های آبیاری و زهکشی در ایران برای اولین بار انجام می شود و این تسهیلات در چهار قسط دریافت خواهد شد و اجرای طرح آبیاری و زهکشی پایاب سد گیوی تسریع می شود .

وی با اشاره به حضور پیمانکار طرح در منطقه و انجام عملیات اجرایی در ماه های اخیر و مشخصات فنی طرح آبیاری و زهکشی پایاب شد گیوی اظهار داشت: اجزای اصلی شبکه آبیاری و زهکشی گیوی شامل دو بخش سامانه انتقال آب از سد گیوی به شبکه به طول 7.6 کیلومتر با لوله فولادی با قطر 1600 میلیمتر و احداث شبکه اصلی آبیاری و زهکشی شامل خطوط لوله تحت فشار و سازه های آبی وابسته بطول 60 کیلومتر شامل لوله های فولادی، جی آرپی و پلی اتیلن در سایزهای مختلف از 130 میلیمتر تا 1600 میلیمتر خواهد بود .

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل عنوان کرد: کل زمان پیش بینی و برنامه ریزی شده برای اتمام پروژه به مدت 24 ماه خواهد بود که توسط شرکت ساز آب کیان پاد  به عنوان پیمانکار و مهندسین مشاور مهاب قدس به عنوان دستگاه نظارت اجرا خواهد شد .

مهندس جنگی مرنی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل در پایان اظهار امیدواری کرد که با اتمام به موقع طرح پایاب سد گیوی مردم عزیز منطقه از فواید حاصل از اجرای کل طرح بهره مند گردند .

مدیر شعب بانک کشاورزی استان اردبیل نیز در این جلسه با ابراز رضایت از مشارکت بانک کشاورزی در پروژه های زیربنایی بخش آب استان، اظهار داشت: تامین منابع مالی طرح های زیربنایی آب از برنامه های بانک کشاورزی بوده و سرمایه گذاری بانک کشاورزی در بخش توسعه ای آب و خاک استان را به فال نیک می گیرم و از تمامی مسئولین استانی و کشوری برای این اتفاق تشکر و قدردانی می کنم .

مهندس رضا نوری با تشکر از پیگیری های مستمر مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل به خاطر تلاشهای بی وقفه برای انجام این قرارداد تصریح کرد: بانک کشاورزی استان آمادگی دارد تا در رشد و توسعه استان گام های موثری بردارد .

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات