شهروندان در شش ماهه دوم امسال شاهد افتتاح پروژه های مختلف شهری هستند

شهروندان در شش ماهه دوم امسال شاهد افتتاح پروژه های مختلف شهری هستند


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس اسکندرپور ضمن اعلام اینکه تقاطع شهیدان یغمور «شهید باهنر – کمربندی – فرهنگیان» طی هفته دفاع مقدس افتتاح می شود، گفت: عملیات عمرانی این پروژه به اتمام رسیده و فضای سبز و نورپردازی آن نیز در حال اجراست.
وی تاکید کرد: تقاطع آماده افتتاح شهیدان یغمور در راستای افزایش ایمنی تردد شهروندان ساکن در شهرک های فرهنگیان و فرزانگان و کاهش تصادفات و ترافیک محور کمربندی احداث شده است.
شهردار شیراز استفاده از محور کمربندی جنوبی را به عنوان شریان درون شهری، یکی از مهمترین مشکلات این محور اعلام کرد و افزود: شهرداری شیراز در راستای افزایش ایمنی تردد شهروندان ساکن در شهرک های اطراف کمربندی چندین تقاطع را در این محور طراحی و احداث کرده است.
مهندس اسکندرپور بهسازی و ایمن سازی محور کمربندی را در حوزه ماموریت وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد و گفت: خواسته مجموعه شهرداری و شهروندان این است که وزارت راه و شهرسازی در زمینه آسفالت، تامین روشنایی و ایمنی بخشی به این محور اقدام کند تا شهروندان هنگام تردد در محور کمربندی بیش از این آسیب نبینند.
براساس این گزارش، مهندس اسکندرپور شهردار شیراز و معاونین و مدیران شهری صبح شنبه ۲۹ شهریورماه از پروژه آماده افتتاح تقاطع غیرهمسطح شهیدان یغمور (شهید باهنر - کمربندی - فرهنگیان) بازدید کردند. از جمله اهداف احداث این پروژه می توان به افزایش ایمنی تردد در کمربندی، تسهیل در رفت و آمد از بولوار شهید باهنر جنوبی به شهرک فرهنگیان و برعکس، کاهش ترافیک ورودی و خروجی شهرک فرهنگیان و شهید باهنر جنوبی، جداسازی تردد شهری و بین شهری و حذف دوربرگردان های کمربندی اشاره کرد.
لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات