رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت، مهم ترین برنامه‌های سازمان آتش نشانی رشت به مناسبت هفتم مهر ماه روز آتش نشان را تشریح کرد

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت، مهم ترین برنامه‌های سازمان آتش نشانی رشت به مناسبت هفتم مهر ماه روز آتش نشان را تشریح کرد


125 رشت-به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت، شهرام مومنی رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: در روز هفتم مهر ماه برابر با روز آتش نشان، آتش نشانان با برگزاری رژه خودرویی در مسکن مهر این روز را گرامی می دارند و با غبار روبی مزار شهدای گمنام مسکن مهر و نهایتا اعطای درجات در این مکان نورانی به آتش نشانان برگزیده برنامه های این روز ادامه خواهد یافت.

وی اضافه کرد: برنامه های ویژه ای به مناسبت گرامی داشت این روز سترگ از ابتدای شهریور انجام شده و برنامه های دیگری نیز در دستور است  که طبق آیین هرسال تست ترکیبی عملیاتی ورزشی از آتش نشانان برگزار شد .

وی با اشاره به آمادگی فنی و جسمانی آتش نشانان گفت: در تعامل با سایر دستگاه های امدادی، مسابقات صعود و فرود از برج به صورت چهار جانبه برگزار خواهد شد .

رییس سازمان آتش نشانی با بیان اینکه آتش نشانان 14 ایستگاه آتش نشانی در 14 محله شهر رشت  به مناسبت گرامی داشت روز آتش نشان  با ارائه آموزش‌های ایمنی و آتش نشانی و برپایی کارگاه آموزشی  در خدمت شهروندان خواهند بود افزود: با توجه به افتتاح راه آهن شمال 2 و افزایش حمل و نقل و مسافرت های ریلی؛ سازمان آتش نشانی به اتفاق اورژانس و با مشارکت راه آهن نسبت به برگزاری مانور عملیاتی امداد و نجات و اطفای حریق بر روی خط راه آهن اقدام خواهد کرد.

وی افزود: درصورت برگزاری نماز جمعه در روز جمعه 4 مهر ، افسران ارشد این سازمان به همراه آتش نشانان؛ این بار ملبس به لباس آتش نشان با حضور در کنار سایر نماز گزاران و توزیع اقلام مربوط به گرامی داشت روز آتش نشان این روز را گرامی می دارند .

مومنی  با اعلام حضور کارکنان سازمان آتش نشانی در گلزار شهدای رشت، گفت: آتش نشانان بار دیگر با حضور در گلزار شهدا ضمن غبار روبی و اهدای شاخه گل با آرمان های شهدای گران قدر تجدید پیمان خواهند نمود.

این مسوول یکی دیگر از برنامه هایی که به مناسبت گرامی داشت این روز برگزار شد را  نشست مدیران آتش نشانی های استان به جهت گرامی داشت این روز در اداره کل مدیریت بحران استانداری گیلان دانست که با حضور مدیر کل مدیریت بحران استانداری گیلان مسایل و مشکلات و دغدغه های این مدیران امدادی بازگو و بررسی شد.

رییس سازمان آتش نشانی از برگزاری مانور و رزمایش متعدد به مناسبت گرامی داشت این روز خبر داد و افزود: مانور امداد و نجات و اطفای حریق شهری در برج عملیاتی ایستگاه 3 برگزار خواهد شد و مانورآبگیری و آبرسانی از منابع روباز و مانور غواصی و قایقرانی به مناسبت این روز با مشارکت آتش نشانان ایستگاه های 14 گانه برگزار شده است.

مومنی در خاتمه گفت: به جهت رعایت دستور العمل های بهداشتی بسیاری از برنامه های مربوط به گرامیداشت این روز لغو شده است و برنامه های در دست اقدام نیز با رعایت دستور العمل های بهداشتی انجام خواهند شد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری رشت

    منبع خبر

    شهرداری رشت

    شهرداری رشت یک شهرداری در شهر رشت می باشد

      نظرات