طرح آبرسانی "غیزانیه" خوزستان با 160 میلیارد تومان اعتبار به اتمام رسید/ مشکلات آب شرب اکثر روستاها در منطقه حل شده است

طرح آبرسانی "غیزانیه" خوزستان با 160 میلیارد تومان اعتبار به اتمام رسید/ مشکلات آب شرب اکثر روستاها در منطقه حل شده است

"صادق حقیقی‌پور" در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون) در خصوص وضعیت آبرسانی به روستای غیزانیه، اظهار کرد: فاز نخست این پروژه شامل توسعه، بهسازی و افزایش ظرفیت تصفیه‌خانه آب از 9 هزار به 17 هزار مترمکعب در محل رودخانه کارون بود که ظرف سه هفته به پایان رسید.
وی افزود: در فاز اول 24 کیلومتر خط انتقال به قطر 600 میلی‌متر از تصفیه‌خانه آب تا ایستگاه تقویت فشار صفیره انجام شد که حدود 60 میلیارد تومان هزینه در بر داشت.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با بیان اینکه اتمام فاز اول تا ابتدای دهستان غیزانیه بود، گفت: در فاز دوم 28 کیلومتر خط لوله آب از ایستگاه پمپاژ و تقویت فشار "صفیره" تا ایستگاه تقویت فشار "نزهه" بود که طی دو ماه به سرانجام رسید.
حقیقی پور با اشاره به توسعه و نوسازی ایستگاه پمپاژ "نزهه" در فاز دوم، گفت: از دهه اول مرداد برای فاز سوم با قرارگاه خاتم برای 30 کیلومتر لوله گذاری از نزهه تا دلایه قرارداد بستیم که لوله‌ها با هزینه 20 میلیارد تومان توسط بنیاد مستضعفان تامین شد.
وی با اشاره به اجرای شبانه روزی این پروژه، خاطرنشان کرد: دهم مردادماه این پروژه را آغاز کردیم و در 15 شهریور به پایان رساندیم، فاز اول از سال 94 شروع شده که امسال وارد مدار شد، اما طی فاز دوم و سوم تقریبا ظرف دو ماه و نیم آبرسانی غیزانیه را انجام دادیم.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان هزینه سه فاز این پروژه را بالغ بر 160 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: بخش عمده‌ و مهمی از مشکل آب شرب 25 هزار نفر جمعیت روستاهای بخش غیزانیه با تکمیل فاز دوم طرح آبرسانی حل شد، زیرا ایستگاه تقویت فشار منطقه نزهه نقطه ثقل بیشتر روستاهاست.
وی با تاکید بر رفع مشکلات اکثر روستاها در منطقه، خاطرنشان کرد: در منطقه غیزانیه 220 هزار راس دام هم وجود دارد که خوشبختانه در طرحی که ما پیش‌بینی کردیم، توانستیم آب مورد نیاز دام‌ها را نیز تامین کنیم.

لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات