همدان میزبان بیست و یکمین هفته از پویش #هر هفته الف- ب- ایران/...

همدان میزبان بیست و یکمین هفته از پویش #هر هفته الف- ب- ایران/...

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان همدان، منصور ستوده مدیرعامل این شرکت با اشاره به اینکه مقدمات افتتاح سد فراهم شده است، گفت: همانگونه که در اطلاع رسانی‌های پیشین اعلام شد؛ این سد صبح فردا یکشنبه ۳۰شهریور با حضور وزیر محترم نیرو جناب آقای اردکانیان و هیئت همراه ایشان، استاندار همدان و جمعی از مسئولین افتتاح خواهد شد. این سد با هدف بهبود منابع آب کشاورزی منطقه احداث شده است و آب کشاورزی 450 هکتار از اراضی را تامین خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان گفت: مطالعات اولیه شناخت برای احداث سد از سال 1376 آغاز شده و تاکنون طول کشیده است. این سد بر روی رودخانه شهاب کار شده است و عرض تاج 7 متری و طول تاج 600 متر است و حجم مخزن سد هم 4.6 میلیون مترمکعب است. در حال حاضر 2.2 میلیون متر مکعب آب در مخزن خود ذخیره دارد.

ستوده افزود:  شرکت آب و خاک پارس پیمانکار بخش عمرانی و شرکت فناوری نوین نیرو پیمانکار هیدرومکانیکال این سد بود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان افزود: اعتباری که از ابتدا تا پایان سال 1397 اختصاص یافته است معادل 382 میلیارد ریال بوده در سال 1398 اعتبار 261 میلیارد ریال برای اجرای آن مصوب شد و صدرصد تخصیص یافت. اعتبار 93.5 میلیارد ریالی نیز برای سال 1399 در نظر گرفته شد. اعتبار کل هزینه شده برای این پروژه تاکنون حدود 596 میلیارد ریال بوده است.

ستوده در پایان ضمن ابراز خرسندی از به سرانجام رسیدن سد نعمت آباد، گفت: این سد در هفته بیست و یکم از پویش #هرهفته -الف- ب-ایران افتتاح خواهد شد. امیدواریم این سد با تاثیر گذاری بسزایی که در رونق گرفتن اراضی کشاورزی دارد به جهش تولید در محصولات کشاورزی این منطقه و رونق اقتصادی آن منجر شود و بتوانیم استوارانه در راستای اقتصاد مقاومتی گام برداریم.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات