آغاز اجرای سراسری جمع آوری هوشمند پسماند خشک مشهد از نیمه اول مهرماه/ ...

آغاز اجرای سراسری جمع آوری هوشمند پسماند خشک مشهد از نیمه اول مهرماه/ ...

آغاز اجرای سراسری جمع آوری هوشمند پسماند خشک مشهد از نیمه اول مهرماه/ برای اطلاع از نحوه مشارکت در طرح جمع آوری هوشمند پسماند خشک با ۱۳۷ تماس بگیرید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، ابوالفضل کریمیان که در ادامه نهضت پاسخگویی، با حضور در مرکز ارتباطات مردمی ۱۳۷، پاسخگوی تماس های شهروندان بود، اظهار کرد: در جهت بالابردن میزان مشارکت شهروندان در تفکیک زباله از مبدا و همچنین منتفع شدن مردم از ارزش اقتصادی پسماند خشک تفکیک شده، طرح سی مپ به صورت آزمایشی در منطقه ۹ مشهد کلید خورد.
وی افزود: در این طرح، میزان مشارکت شهروندان در تفکیک زباله و تحویل زباله های بازیافتی، از ۲.۵ تا سه کیلو به حدود بیش از ۹ کیلوگرم افزایش یافت، لذا چون مرحله ازمایشی طرح جمع آوری هوشمند پسماند خشک موفقیت آمیز بود، مصوبه لازم از شوی اسلامی شهر برای اجرای این طرح در کل شهر با مشارکت چند شرکت دانش بنیان در دستور کار قرار گرفت.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد با اشاره به اینکه از نیمه اول مهرماه، طرح جمع آوری هوشمند پسماند خشک در مشهد اجرایی می شود، بیان کرد: با ورود شرکت های دانش بنیان، رقابت صورت گرفته و خدمات بهتری به شهروندان در این حوزه ارائه خواهد شد. فاز اول این طرح با حضور یک شرکت و ۱۷ خودرو، کلید خورده و کم کم با ورود شرکت های دیگر به عرصه، سی مپ که توسط سازمان پسماند راه اندازی شده بود و با دو خودرو، محدوده منطقه ۹ را پوشش می داد، به کار خود پایان می دهد.
کریمیان خاطرنشان کرد: شرکت های حاضر در این طرح، هر دو هفته باید قیمت خریداری مواد بازیافتی از شهروندان را بروزرسانی کنند و در نهایت نیز زباله های خشک جمع آوری شده را مستقیما به کارخانجات مربوطه تحویل دهند.
وی اضافه کرد: با راه اندازی طرح جمع آوری هوشمند پسماند خشک، جمع آوری زباله خشک از درب منازل به وسیله خودرو ادامه خواهد یافت اما در ادامه کار ایستگاه های مبادله پسماند، تجدید نظر خواهد شد.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد در ادامه به احداث بزرگترین لنفید کشور در مشهد اشاره کرد و گفت: بزرگترین لنفید مهندسی کشور در مشهد طراحی شد و کلید احداث آن سال گذشته در زمینی به مساحت ۲۹ هکتار زده شد که تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد، در این محل دفن زباله، عملا هیچ شیرابه ای داخل طبیعت رها نخواهد شد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات