معاون بهره‌برداری و توسعه فاضلاب آبفا شیراز گفت: 55 در صد جمعیت شهر شیراز تحت پوشش تصفیه‌خانه می‌باشد که این میزان از متوسط کشوری بسیار بالاتر است.

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی آبفا شیراز، محمدهادی ستوده افزود: جمع‌آوری فاضلاب از محیط‌زیست با توجه به وجود عوامل بیماری‌زا و مواد شیمیایی مضر در فاضلاب که می‌تواند باعث بروز بیماری در انسان شود، کاربرد دوباره پساب جهت مصارف غیر خانگی همچون آبیاری فضای سبز کشاورزی، استفاده در صنایع و کارخانه‌ها و تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی و نیز جلوگیری از آلودگی منابع آب زیرزمینی لازم و ضروری است.

این مقام مسئول با اشاره به تاریخچه طرح فاضلاب شیراز خاطرنشان کرد: مطالعات طرح فاضلاب شیراز از اواخر سال 1370 شروع شد که فاز یک مطالعات در سال 1374 و مطالعات فاز دو در سال 1387 به تصویب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور رسید.

وی شروع عملیات اجرایی شبکه فاضلاب در شهر شیراز را بهمن‌ماه 1375 اعلام کرد و افزود: بر اساس طرح و بازنگری مطالعات مرحله دوم که در سال 1396 به تصویب رسید شهر شیراز نیازمند اجرای 3054 کیلومتر بدن احتساب روستاهای الحاق شده به محدوده خدماتی شرکت آب و فاضلاب شیراز در سال 99 بود.

معاون بهره‌برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب شیراز در ادامه گفت: تا پایان مردادماه سال جاری به میزان 2320 کیلومتر شبکه و خطوط انتقال فاضلاب اجراشده است.

وی افزود: در حال حاضر 24 قرارداد فعال اجرای شبکه فاضلاب در شهر شیراز وجود داشته و مناطق مختلف شهر ازجمله شهرک سعدی، شهرک‌های جنوب کمربندی و محدوده رودخانه چنار راهدار، سپاه جنوبی و محدوده بلوار سیبویه تا بلوار دولت، والفجر و مناطق پراکنده در سطح شهر در حال حفاری ولوله گذاری شبکه فاضلاب می‌باشد.

معاون بهره‌برداری و توسعه فاضلاب آبفا شیراز به برنامه‌های آتی این شرکت در 6 ماهه دوم سال 99 و سال 1400 اشاره کرد و اظهار داشت: انتخاب پیمانکار جهت اجرای شبکه فاضلاب شهرک‌های جماران و مهدیه، شهرک گلستان شمالی، محدوده خیابان ساحلی و بلوار نصر، اراضی برنامه‌وبودجه و استانداری، محدوده خیابان کارگر تا مفتح و شهرک زیباشهر در برنامه‌های شرکت در 6 ماهه دوم سال 99 و سال 1400 قرارگرفته است.

لینک اصل خبر در سایت شرکت آب و فاضلاب شیراز

  منبع خبر

  شرکت آب و فاضلاب شیراز

  شرکت آب و فاضلاب شیراز

  شرکت آب و فاضلاب شیراز یک شرکت در شهر شیراز می باشد

   نظرات