بارش 250 میلی متری باران در شهرستان تالش طی 24 ساعت

بارش 250 میلی متری باران در شهرستان تالش طی 24 ساعت

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "وحید خرّمی" در حاشیه بازدید از رودخانه‌ها پس از بارش‌های اخیر در شهرستان تالش، اظهار کرد: از عصر ۲۹ شهریور تا صبح روز سی‌ام شهریور شاهد بیشترین بارش‌ها در مناطق غربی گیلان بودیم که با شدت گرفتن بارش‌ها و جاری شدن سیلاب در غرب استان بویژه در شهرستان تالش خساراتی را به بار آورده است.
مدیر عامل آب منطقه‌ای گیلان خاطرنشان کرد: در حال حاضر حجم آب در رودخانه‌های غرب گیلان از حالت سیلابی کاهش پیدا کرده و در حال فروکش کردن است.
خرمی با اشاره به میانگین بارش‌ها، گفت: میانگین بارش‌ها طی ۲۴ ساعت در استان حدود ۳۱ میلی متر را نشان می دهد و این در حالی است که در غرب گیلان ایستگاه ماشین خانه کرگانرود، بارش ۲۵۰ میلی‌متری ثبت شده است.
وی افزود: ایستگاه باران سنجی خرجگیل تالش با ۱۵۵ میلی متر حدود ۱۲ درصد متوسط در بلند مدت و ایستگاه لمیرتالش با ۹۳میلی متر حدود ۶ درصد در بلند مدت پس از ایستگاه ماشین خانه کرگانرود بیشترین میزان بارندگی های اخیر را داشته‌اند.
مدیر عامل آب منطقه‌ای گیلان در پایان تاکید کرد: از شهروندان عزیز درخواست داریم که به هشدار‌های هواشناسی توجه داشته و در صورت طغیانی و سیلابی شدن رودخانه‌ها از هرگونه ورود به بستر و استقرار در حاشیه و حریم رودخانه‌ها اکیداً خودداری نمایند.

لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات