فعالیت 8 اکیپ مبارزه با ساخت و سازهای غیرمجاز شهری

فعالیت 8 اکیپ مبارزه با ساخت و سازهای غیرمجاز شهری

فرامرز یزدی در گفتگو با برنامه #صبح_سیلک، به فعالیت شبانه روزی ستاد انضباط شهری اشاره و تصریح کرد: از زمان ابلاغ دستور دادستان مبنی بر برخورد با ساخت و سازهای غیرجاز، جدیت این ستاد در اعمال برخورد قانونی با متخلفین بیشتر شده است.

وی با ابراز تاسف از اصرار برخی شهروندان به ارتکاب تخلفات مکرر عنوان کرد: علی رغم صدور برگه اخطاریه در مرحله اول و انجام اقداماتی مانند دال گذاری در مراحل بعدی، باز هم برخی شهروندان به فعالیت‌های غیرمجاز خود ادامه می‌دهند.

مدیر ستاد انضباط شهری شهرداری کاشان به انتقاد از عملکرد برخی شرکت های خدمت‌رسان در ارائه خدمات انشعاب به مشترکین غیرمجاز در برخی نواحی مانند فاز دو شهرک ناجی آباد پرداخت و گفت: تا زمانی که این شرکت‌ها، خدمات انشعابات را به این مشترکین غیرمجاز ارائه کنند شهرداری نمی‌تواند در برخورد جدی خود موفق باشد.

یزدی با ابراز تاسف از ظهور ساخت و سازهای غیرمجاز  در کوی بهاران خیابان کارگر خاطرنشان کرد: زمین 10 هزار متر مربعی این محدوده که روزگاری کوره آجرپزی بوده و به مرور زمان با نخاله‌های ساختمانی پر شده، مدتی است که با فعالیت سودجویان تفکیک گردیده است.

مدیر ستاد انضباط شهری شهرداری افزود: این نوع تفکیک غیرمجاز در حالی است که پرشدن بستر زمین با 15 متر نخاله و ساخت و ساخت و ساز بدون شناژ، خطر فرونشست یا ریزش را برای این املاک غیرمجاز به همراه دارد.

یزدی اضافه کرد: نزدیک سه ماه از اعمال برخوردهای سخت قانونی با این ساخت و سازهای غیر مجاز بر بستر سست زمین می گذرد و تا توقف کامل ساخت و سازها ادامه دارد.

وی در ادامه به معضل رشد بی‌رویه ساخت و سازهای غیرمجاز توسط اتباع بیگانه در کوی حسین پور اشاره کرد و گفت: اکثر این ساخت و سازهای غیرمجاز کوچه 50 متری در مسیر خطرساز خط لوله گاز است.

یزدی در پایان به موضوع جمع آوری کودکان کار با کمک عوامل اجرایی نیروی انتظامی و اداره بهزیستی نیز اشاره کرد و گفت: بیشتر این کودکان از خانواده های غیربومی و اتباع بیگانه بودند و حتی گاهی هم در میان آنان اتباع بیگانه ساکن کلان شهرها به چشم می‌خورد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری کاشان

  منبع خبر

  شهرداری کاشان

  شهرداری کاشان

  شهرداری کاشان یک شهرداری در شهر کاشان می باشد

   نظرات