افتخار می‎‌کنم خادم شهروندان مهربان و مسئولیت‌پذیر هستم

افتخار می‎‌کنم خادم شهروندان مهربان و مسئولیت‌پذیر هستم

سعید ابریشمی‌راد در محفل انس با ایتام، شهر را مانند هر موجود زنده و کالبد پویایی دارای جسم و روح دانست و گفت:در کنار خانه، خیابان، فضای سبز و جسم فیزیکی انسان‌ها، شهر دارای روحی است که همان تعاملات بین ارکان شهر محسوب می‌شود.

وی، با تأکید بر ظرفیت بالای خیرین کاشان، بیان کرد: با یک مشاهده متوجه می‌شویم هر آنچه که در این شهر اتفاق افتاده به همت مردان و زنان نیکوکاری بوده که نسبت به جامعه و مردمان‎شان احساس مسئولیت می‌کرده‌اند.

شهردار کاشان، اقدامات انجام شده توسط حاکمیت از روزگاران پیش تا کنون نسبت به نقش‌آفرینی خیرین و نیکوکاران را ناچیز دانست و مراکز درمانی، مدارس، اماکن فرهنگی و ورزشی، مساجد و حسینیه‌ها و...را نمونه‌هایی از آن ذکر کرد.

ابریشمی‌راد، راه‌اندازی مجمع خیرین عمران و توسعه شهری را به عنوان اقدامی در راستای استفاده از این ظرفیت مهم برای آبادانی و رفع نیازهای شهر یادآور شد و افزود: تأمین تجهیزات و زیرساخت‌های ایمنی، فضاهای فرهنگی و ورزشی بخشی از مواردی است که خیرین در این حوزه به یاری مدیریت شهری شتافته‌اند.

وی، حمایت از فرشتگان زمینی و کودکان معصوم که مزیت برخورداری از پدر و مادر را ندارند یکی از بزرگ‌ترین توفیقات الهی دانست و افزود: این عزیزان به عنوان شهروندان این خطه نیز صاحب حق هستند و مدیریت شهری خود را موظف می‌داند در کنار والاهمتان نیکوکار این شهر قرار گرفته و وظیفه خود را در این زمینه به‌ درستی ادا کند.

شهردار کاشان، با یادآوری «مسئولیت اجتماعی» به عنوان بزرگ‌ترین استاندارد مطرح بین‌المللی در حوزه سازمان‌های مردم نهاد گفت: کشورهای مترقی جهان بعد از پشت سر گذاشتن تمام پیشرفت‌های علمی و مدیریتی امروز به درستی دریافته‌اند که دغدغه و حس مسئولیت انسان‌ها نسبت به یکدیگر می‌تواند عامل هر رشد و توسعه‌ اجتماعی باشد.

ابریشمی‌راد افزود: این در حالی است که دین مبین اسلام بیش از 1400 سال پیش، این معیار را به عنوان یک ضرورت به پیروانش توصیه کرده که نشان‌دهنده مترقی بودن این دین کامل است.

وی تأکید کرد: نشان خدمتگزاری شهری را با خود دارم که روح مهربانی، عطوفت و احساس مسئولیت به یکدیگر بر آن حکمفرماست.
لینک اصل خبر در سایت شهرداری کاشان

  منبع خبر

  شهرداری کاشان

  شهرداری کاشان

  شهرداری کاشان یک شهرداری در شهر کاشان می باشد

   نظرات