پروژه‌های عمرانی جدید برای توسعه شهر مشهد درراه  ...

پروژه‌های عمرانی جدید برای توسعه شهر مشهد درراه ...

پروژه‌های عمرانی جدید برای توسعه شهر مشهد درراه است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، بتول گندمی با تاکید بر اینکه در سال پایانی فعالیت شورای پنجم، اولویت اساسی در اصلاح بودجه ۹۹ و تدوین بودجه ۱۴۰۰، تکمیل پروژه‌های در جریان و باقی‌مانده است، گفت: با توجه به ثباتی که در حوزه‌های مالی و مدیریتی شهرداری شکل‌گرفته و توانمندی‌هایی که در حوزه اجرای پروژه‌های عمرانی به¬دست¬آمده، بنا است پروژه‌های عمرانی جدیدی را در یک‌ساله باقیمانده آغاز کنیم، البته پروژه‌های جدید باید امکان تکمیل تا پایان دوره کاری شورای پنجم را داشته باشند.

وی بابیان اینکه بخشی از پروژه‌های جدید مدنظر به‌عنوان مکمل پروژه‌های بزرگ در جریان باید اجرا و تکمیل شوند، افزود: چنانچه پروژه‌های جدید به مرحله تکمیل مطالعات رسیده باشند در اصلاح بودجه سال جاری حتماً برای آن‌ها اعتبار در نظر خواهیم گرفت. ضمن اینکه چنانچه پروژه‌ای در ۶ ماهه ابتدایی امسال بنا به هر دلیل و مشکلی به روند اجرایی شدن نرسیده باشد مطمئناً آن پروژه در اصلاح متوقف‌شده و از آغاز آن صرف‌نظر خواهد شد.

گندمی خاطرنشان کرد: این‌گونه حوزه عمرانی پروژه‌های شهرداری مشهد در اصلاح بودجه ۹۹ با نیت دقیق شدن و تکمیل یک‌ساله دچار تحول خواهد شد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد تصریح کرد: موضوع قابل‌اعتنا آنجاست که در حال حاضر شهرداری به این اعتمادبه‌نفس و جمع‌بندی رسیده که می‌تواند فعالیت بیشتری را از جنبه عمرانی در حوزه‌های مختلف خدمات شهری داشته باشد که این مهم قاعدتاً مورد استقبال و حمایت شورای شهر نیز قرار خواهد داشت. چراکه هرچه بیشتر در جهت رفع مشکلات شهر و پاسخگویی مناسب‌تر به شهروندان تلاش شود رضایت مردم را نیز خواهیم داشت.

به گفته گندمی خط‌مشی شورا تأکید بر احصا و وصول ظرفیت‌های درآمدی جدید برای شهرداری و زنده کردن حقوق شهر و مردم از دولت و نهادهای دولتی، همچنین صدور مجوز به شهرداری برای اخذ تسهیلات بانکی جدید در سال جاری با توجه به تثبیت شرایط مالی شهرداری و گذار از دوران پرتلاطم و بدهکاری‌های سنگین، عمده دلایلی است که در حال حاضر و باوجود شرایط سخت اقتصادی در کشور، امکان آغاز پروژه‌های جدید برای شهرداری را مهیا کرده است.
وی اضافه کرد: به‌احتمال‌قوی اصلاحات بودجه ۹۹ با همین نگاه و روند انجام‌شده و با شرایط مناسب به وجود آمده امکان این وجود دارد که علاوه بر پروژه‌های عمرانی پیش‌بینی‌شده در بودجه ۹۹، به سمت تعریف و آغاز پروژه‌های عمرانی جدید برویم؛ البته با تأکید بر تکمیل و بهره‌برداری آن‌ها ظرف ۱۰ ماه آینده.

به گفته گندمی، بررسی اصلاحات و پیشنهاد‌های جدید نیز در حال حاضر در کمیسیون‌های شورا مطرح و در حال بررسی و کار کارشناسی است.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر مشهد

    منبع خبر

    شورای شهر مشهد

    شورای شهر مشهد یک شورای شهر در شهر مشهد می باشد

      نظرات