۵  هزار دستگاه تاکسی در شیراز به نوسازی نیاز دارد

۵ هزار دستگاه تاکسی در شیراز به نوسازی نیاز دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مسعود حسن شاهی اظهار داشت: در حال حاضر ۱۲ هزار تاکسی شامل تاکسی‌های مسیری، گردشی، فرودگاه و راه آهن در سطح شهر فعال و کار جابه‌جایی مردم را انجام می‌دهند که از این تعداد ۵ هزار دستگاه تاکسی از رده خارج و به نوسازی نیاز دارند.
وی با اشاره به طرح نوسازی تاکسی‌های درون شهری افزود: در حال حاضر سازمان حمل و نقل مسافر شهرداری شیراز این آمادگی را دارد تا نوسازی ۱۰۰۰ دستگاه خوردو‌های فرسوده را انجام دهد اما متاسفانه به دلیل نبود تسهیلات، شرایط کنونی و عدم تمکن مالی هیچ راننده‌ای استقبال نکرده است.
حسن شاهی با اشاره به اینکه پرداخت در این طرح به صورت نقدی و برای دو نوع ماشین سمند و پژو ۴۰۵ است، ادامه داد: رانندگان می‌توانند با مبلغ حدود ۹۰ میلیون تومان خودروی خود را نوسازی کرده و تحویل بگیرند.
ی با بیان اینکه سازمان حمل و نقل درصدد تسهیلات وام قرض الحسنه به مبلغ ۵۰ میلیون تومان برای رانندگان است، یادآورشد: در این راستا، هماهنگی‌های لازم با مسئولان و بانک‌های عاملی که توانایی ارائه تسهیلات به رانندگان را دارند، انجام شده که در صورت تحقق به آن دسته از رانندگان تاکسی که قدرت خرید کمی دارند، تسهیلات کم بهره اعطا خواهد شد.
به گفته رئیس سازمان حمل ونقل مسافر شهرداری شیراز، عمر استاندارد برای ناوگان حمل ونقل عمومی ۱۰ سال است.
رئیس سازمان حمل و نقل مسافر شهرداری شیراز در ادامه با اشاره به ابتلای رانندگان تاکسی زیادی به ویروس کرونا، گفت: متاسفانه سه راننده به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.
وی با تاکید بر اینکه اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، قانون ۳ مسافر و الزام استفاده از ماسک برای رانندگان تاکسی از مهمترین موارد دستورالعمل بهداشتی مقابله با کرونا است گفت: شهروندان تخلف تاکسی‌های بیش از سه سرنشین را به ۱۳۷ اطلاع دهند.
حسن شاهی بیان کرد: در اقدامی جدید برای تمام رانندگان تاکسی، کابیان خودروی آن‌ها از مسافر با هزینه شهرداری جدا خواهد شد.
وی درباره اقدامات مناسب‌سازی ایستگاه‌های اتوبوسرانی تصریح کرد: از طریق مناطق ۱۱گانه شهری شیراز امسال قریب به ۱۰ میلیارد تومان تاکنون برای بازسازی پایانه‌ها هزینه شده است.
رئیس سازمان حمل و نقل مسافر شهرداری شیراز بیان کرد: بیش از ۳۵۰ دستگاه اتوبوس جدید در تمام نقاط شهری مشغول سرویس‌دهی به همشهریان است و این دستگاه‌ها برای معلولان و جانبازان نیز مناسب‌سازی شده است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات