منتظر افزایش مشارکت شهروندان در زمینه جمع آوری پسماند خشک هستیم

منتظر افزایش مشارکت شهروندان در زمینه جمع آوری پسماند خشک هستیم

منتظر افزایش مشارکت شهروندان در زمینه جمع آوری پسماند خشک هستیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، ابوالفضل کریمیان با بیان این مطلب، اظهار کرد: در ۶ ماهه گذشته سال جاری به رغم محدودیت ها به دلیل شیوع ویروس کرونا روزانه ۲۱۴ تن زباله خشک از سطح شهر مشهد جمع آوری شده است که امیدواریم پس از اجرای طرح هوشمند سازی جمع آوری پسماند خشک در تمام مناطق شهرداری طی یک ماه آینده میزان جمع آوری پسماند خشک رشد قابل توجهی داشته باشد.
وی با بیان این که طرح «سیمپ» بیش از یک سال است که در منطقه ۹ در حال اجرا است، افزود: با تجاربی که از اجرای این طرح حاصل شده و با برنامه ریزی های صورت گرفته، دیگر مناطق مشهد نیز تحت پوشش این طرح قرار می گیرند.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد بیان کرد: شهر مشهد با بیش از سه میلیون نفر جمعیت و با این که سالانه بیش از هر شهر دیگری در ایران پذیرای زائر و مسافر است، در زمینه هایی از جمله نظافت شهری و بازیافت پسماند از شهرهای موفق محسوب می شود و می تواند الگوی سایر شهرها قرار گیرد.
کریمیان با اشاره به لزوم مشارکت مردم در طرح یاد شده، خاطرنشان کرد: در اجرای طرح هوشمند سازی دو نکته مدنظر است، یکی سهولت تحویل زباله خشک و دیگری انتفاع بیشتر شهروندان؛ به همین دلیل انتظار می رود با اجرایی شدن کامل طرح یاد شده، میزان جمع آوری پسماند خشک نیز به نحو چشمگیری افزایش پیدا کند.
وی اضافه کرد: تفکیک و بازیافت پسماندها کمک زیادی به حفظ محیط زیست می کند و علاوه بر این، کم حجم سازی و آبگیری پسماندهای تر نیز سهم زیادی در حفظ بهداشت عمومی و نظافت شهر دارد.
غزاله شهیدی

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات