شهرداری کاشان فراتر از یک مجموعه مشتاق، حامی و محور قدرتمند کارهای فرهنگی بوده است

شهرداری کاشان فراتر از یک مجموعه مشتاق، حامی و محور قدرتمند کارهای فرهنگی بوده است

میثم نمکی در نشست اعضاء ستاد برگزاری نخستین جایزه سال تصویر سازی اشعار سهراب سپهری با مسئولان مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: با توجه به همین رویکرد، شورای هنر شهرداری کاشان را که آراسته به حضور هنرمندان، فرهنگ شناسان و کاشان دوستان است را تشکیل داده و با درایت شهردار محترم اتفاقات مهمی را در عرصه فرهنگ و هنر کاشان رقم زده‌اند.

وی تصریح کرد: یکی از برکات شورای هنر شهرداری و رویکرد شهردار محترم برآیندی است تحت عنوان نخستین جایزه سال تصویر سازی اشعار سهراب سپهری که با توجه به خاص بودن این رویداد و نگاه بلند مدت مدیران فرهنگی کاشان نسبت به این جایزه سال می‌طلبید تا به این عنوان نام‌گذاری بشود تا تحت حمایت عالی وزارت محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی هر ساله با اتفاقات بزرگ‌تر پیشران و کارآمد اجرا شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کاشان متذکر شد: کاشان به اتفاق نظر همه بزرگان، شهر رویدادهاست،شهری که رویدادهای فرهنگی، هنری و اجتماعی با اصالت آن گره خورده و این فرزند خلف را آبروی مام وطن می‌دانند.

همچنین در این نشست، حسین صدقی دبیر این جایزه ضمن معرفی این رویداد و مراحل انجام کار، با بیان اینکه شعر سهراب تجسم واقعی تصویر است، هدف از برگزاری این رقابت را آشنایی مخاطبان با اشعار سهراب سپهری در قالب تصویر سازی عنوان کرد .
لینک اصل خبر در سایت شهرداری کاشان

  منبع خبر

  شهرداری کاشان

  شهرداری کاشان

  شهرداری کاشان یک شهرداری در شهر کاشان می باشد

   نظرات