دیدار مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان با فرمانده سپاه...

در سومین روز از هفته دفاع مقدس و بمنظور پاسداشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران هشت سال دفاع جانانه ملت ایران در برابر مستکبرین و متجاوزین به این مرزو بوم،مهندس اسماعیل افشاری مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان بهمراه اعضای شورای معاونین و فرمانده پایگاه مقاومت شهید مهدی خلیفه این شرکت با سردار سرتیپ دوم پاسدار جهانبخش کرمی فرمانده سپاه انصارلمهدی استان دیدارکردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای زنجان،در ابتدای این دیدار،مهندس علیرضا حاجی میری فرمانده پایگاه مقاومت شهید مهدی خلیفه این شرکت ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفایش، سالروز شهادت دردانه آن حضرت رقیه 3 ساله را نشان از مظلومیت و بی رحمی و قساوت دشمنان اسلام و مسلمین دانست.

وی همچنین، با گرامیداشت هفته دفاع مقدس برای حضار و فرمانده سپاه انصارالمهدی استان گزارشی از فعالیتهای پایگاه شهید مهدی خلیفه شرکت آب منطقه ای زنجان را ارائه نمود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان نیز با تبریک هفته دفاع مقدس به یادگاران جبهه های حق علیه باطل اظهارداشت: شما عزیزان برای مردم و مسئولین نماد عزت و افتخارهستید و در مواقع بحرانی همیشه در کنار مردم ،برای جامعه آرامش را به ارمغان آورده اید.

وی، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفته دفاع مقدس،شهدای مدافع حرم و شهدای سلامت گفت:اینان از جان خود گذشتند تا گزندی به مملکت ما نرسد.

رئیس هیئت مدیره شرکت، وضعیت بارندگی دو سال اخیر را در استان رضایتبخش و مطلوب توصیف کرد و گفت این بارندگیها، افزایش افت آبهای زیرزمینی را مهار کرده اند ولیکن جبران کسری منابع آب زیرزمینی علاوه بر صرفه جویی در بخش کشاورزی ، نیاز به کاهش وابستگی های مصرف در بخشهای شرب و صنعت دارد.

افشاری، افت سالانه سطح آب زیرزمینی را 71 سانتی متر بیان کرد و اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی را گام موثری در پیشگیری و تقویت افت آبخوان ها دانست و مصرف بی رویه به خصوص در بخش کشاورزی را مسبب خطر معیشتی در آینده اطلاق نمود.

دبیر شورای حفاظت منابع آب استان ، گلوگاه تامین آب استان را استفاده از منابع آب زیرزمینی عنوان کرد و گفت: بخش شرب بیش از 80 درصد و صنعت بیش از 95 درصد وابسته به آب زیرزمینی است ولی با تکمیل احداث سدهای در دست اجرای مشمپا بلوبین و مراش،در تلاشیم این وابستگی را به ترتیب به 50 و 60 درصد کاهش دهیم تا به نرم کشوری برسانیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان با اشاره به اهمیت سدسازی تقویت سفره های آب زیرزمینی را یک امر ضروری دانست و گفت: در این خصوص سد مشمپا بدلیل اهمیت استراتژیکی که برای غرب شهر زنجان دارد و علی رغم بدهی سنگین این شرکت به پیمانکار طرح که قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء است در حال احداث است و هم اکنون پیشرفت حدود 37 درصدی دارد و امیدواریم تا دو سال آینده با تامین اعتبار لازم به مرحله آبگیری برسد.

افشاری با اشاره به اینکه رویکرد شرکت آب منطقه‌ای تامین آب باثبات و پایدار برای استان از طریق تکمیل طرح‌های سدسازی است، افزود: با تکمیل سدهای مراش ،مشمپا و بلوبین در استان تا حدی می‌توان از هدر رفت آبهای سطحی ورودی به استان جلوگیری کرد و برای نسلهای آینده زیربنای پیشرفت را فراهم نمود.

در ادامه، سردار کرمی فرمانده سپاه انصارالمهدی استان ضمن خیرمقدم و تقدیر از حضور مدیرعامل و همکاران وی در جمع سپاهیان استان و گرامیداشت ایام دفاع مقدس جمهوری اسلامی ایران،اظهارکرد:کنگره شهدا در استان آغاز بکار کرده است و این کنگره یک هدف والا و مهم دارد و آنهم ارج نهادن به حماسه 8 ساله ملت ایران و بویژه مردم شریف استان زنجان است.

سردارکرمی، تصریح کرد:تاریخ پرافتخار کشور عزیزمان ایران برگ زرینی دارد و آنهم نهفته در دل ایثارگریها و فداکاریهای یادگاران هشت سال دفاع مقدس است و این صفحه همیشه نهضت عاشورا را زنده و پاینده نگه داشته است و این فرصتی است تا یاد و خاطره شهدا به فراموشی سپرده نشود.

وی حفاظت و صیانت از منابع آبی استان را برای کل اقشار جامعه ضروری دانست.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای زنجان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای زنجان

    شركت آب منطقه‌ای زنجان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات