اجرای ۱۲ پروژه بزرگ شهری بافت شهرک های شهید رجایی و باهنر را ...

اجرای ۱۲ پروژه بزرگ شهری بافت شهرک های شهید رجایی و باهنر را ...

اجرای ۱۲ پروژه بزرگ شهری بافت شهرک های شهید رجایی و باهنر را تغییرخواهد داد/ احداث و بهره برداری پارک ۷۰ هکتاری تا پایان سال جاری

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمد رضاکلائی امروز در مراسم آغاز عملیات اجرایی ۱۲ پروژه بزرگ شهری در شهرک های شهید رجایی و باهنر که با شعار" یک حاشیه کمترصدها فرصت بیشتر" با حضور قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر، مدیران کل اطلاعات، دادگستری و فرماندهی انتظامی خراسان رضوی و سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار برگزار شد، افزود: برای اجرای این پروژه ها ۲هزارو چهارصد میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است.
وی اضافه کرد: مجموعه مدیران استان با داشتن همدلی، به این نتیجه رسیدند تا ساماندهی بخشی از حاشیه مشهد را هدف قرار داده و درکنار سایر خدماتی که به صورت طبیعی و با اهتمام بالا به مردم این منطقه ارائه می دهند خدماتی را به صورت ویژه برای شهرک های شهید رجایی و باهنر در نظر بگیرند.
کلائی با بیان اینکه در ستاد تدابیر ویژه استان این موضوع مطرح شد و شورای شهرمشهد نیز برای ساماندهی این دو شهرک پای کار آمد، اظهارکرد: با هماهنگی استاندار، نماینده ولی فقیه، تولیت آستان قدس رضوی و دستگاه قضایی تفاهم نامه ای بین آستان قدس رضوی، حاکمیت، دولت و مدیریت شهری و سایر عناصر تصمیم گیرنده برای ساماندهی شهرک های شهید رجایی و باهنر منعقد و مسئولیت این کار نیز برعهده مدیرکل اطلاعات استان قرارداده شد.
کلائی با اشاره به اینکه نتیجه این تفاهم نامه مجموعه پروژه هایی است که عملیات اجرایی آن به مرور ظرف ۱۰ ماه آینده آغاز می شود خاطرنشان کرد: بخشی از این پروژه ها در آینده ای نزدیک به بهره برداری رسیده و بخشی دیگر نیز به تدریج انجام خواهد شد.
شهردار مشهد ادامه داد: خارج کردن شهرک شهید باهنر از بن بست و اتصال آن به بازوی چهارم تقاطع غیر همسطح مصلی، احداث مرکز درمانی و مجتمع ورزشی در شهرک شهید باهنر و کتابخانه عمومی در شهرک شهید رجایی، تعریض خیابان پورسینا، آزاد سازی اراضی برای احداث واحد های مسکونی، ایجاد مجموع بوستان های محلی در این محدوده و ایجاد پل روی ریل راه آهن و اتصال دو طرف ریل به یکدیگر که پروژه ای پیچیده است، بخشی از این پروژه ها است.
وی گفت: در کنار اجرای این پروژه ها، پارکی ۷۰ هکتاری در اراضی محدوده شهرک شهید رجایی به وسعت پارک ملت با موضوع کشاورزی شهری با مساعدت آستان قدس رضوی احداث خواهیم کرد و امیدواریم بتوانیم این پارک را تا پایان امسال به بهره برداری برسانیم.
شهردار مشهد افزود: همچنین احداث پارکی ۵ هکتاری در انتهای بولوار شهید معقول و مهریزکه خواسته بیش از ۳۰ ساله مردم منطقه است نیز در دستورکار قرار دارد، همچنین یکی دیگر از پروژه هایی که در این محدوده اجرا می شود، بولوار بصیرت است که با کمک آستان قدس رضوی و با عبور از میان اراضی امیر آباد احداث خواهد شد.
کلائی تصریح کرد: در کنار این پروژه ها اختصاص زمین برای ساخت واحدهای مسکونی به منظور جایگزینی و اصلاح الگوی سکونت و آزاد سازی فضاهای عمومی این دو شهرک نیز در دستور کار قرار دارد.
وی تاکید کرد: معتقدم مجموعه این اقدامات بافت شهرکهای شهید رجایی و باهنر را تغییر خواهد داد، اگر این اتفاق به مدد حضرت رضا(ع) و همت همه مسئولان رخ دهد قطعا یکی از بزرگترین اقدامات جمهوری اسلامی در چهل ساله گذشته در حوزه مدیریت شهری خواهد بود.
کلائی گفت: امیدوارم با حمایت های استانداری، نماینده ولی فقیه،تولیت آستان قدس رضوی، دستگاه قضائی ، شورای شهر و سایر دستگاه ها و ارگانها شاهد به سرانجام رسیدن این پروژه ها باشیم.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات