طرح سواد آبی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ در بستر مجازی برگزار می شود

مدیر پروژه اطلاع رسانی طرح احیاء و تعادل بخشی شرکت آب منطقه ای اردبیل با اشاره به ابلاغ برنامه های پروژه اطلاع رسانی طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب به شرکت های آب منطقه ای گفت: طرح سواد آبی در سالتحصیلی۱۴۰۰-۱۳۹۹ در بستر مجازی و از طریق شبکه های اجتماعی برگزار می شود.

اباصلت ابراهیمی افزود: طرح سواد آبی، در قالب طرح داناب برای پایه های هفتم، هشتم و نهم  و سواد آبی در قالب فصل اول کتاب انسان و محیط زیست ویژه پایه یازدهم، با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان و توسط مشاور طرح برای سالتحصیلی جدید بصورت مجازی دنبال خواهد شد.

وی ضمن اشاره به لزوم افزایش سواد آبی در موضوعات ارزش حیاتی آب، ارزش اقتصادی آب و ارزش فرهنگی و مذهبی آب، به محوریت ناجیان آب در این طرح تاکید کرد و گفت: این طرح در بستر فضای مجازی با مشارکت معلمان و مدیران مدارس در شهرستانهای اردبیل، سرعین، نیر و نمین برگزار می شود .

ابراهیمی اظهار داشت: برگزاری مسابقه سواد آبی، به روز رسانی سایت داناب، تولید انیمیشن به زبان آذری، برگزاری کارگاههای آموزشی از جمله برنامه های اطلاع رسانی طرح احیاء و تعادل بخشی در ماههای آتی خواهد بود.

مدیر پروژه اطلاع رسانی طرح احیاء و تعادل بخشی شرکت آب منطقه ای اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: برنامه های پروژه اطلاع رسانی تعادل بخشی با رویکرد اطلاع رسانی و آگاهی بخشی جامعه هدف در قالب ۱۲ برنامه ها ابلاغ شد .

وی با اشاره به عناوین این برنامه ها تصریح کرد: نشست با بهره برداران منابع آب در سطح استان، انجام تبلیغات محیطی، برگزاری جلسات با دادستان، نیروی انتظامی، نیروی مقاومت بسیج، جهاد کشاورزی استان، اداره کل تعاون روستایی، شرکت های تابعه وزارت نیرو، روحانیون، سازمانهای مردم نهاد، نمایندگان مجلس و همچنین نشست با اصحاب رسانه و حضور در برنامه های صدا و سیمای استان و اجرای طرح دانش آموزی داناب و سواد آبی از عناوین اصلی ایم پروژه  پیش بینی شده است .

ابراهیمی با اشاره به اهمیت آگاهی بخشی به بهره برداران بخش آب و همراهی دستگاههای اجرایی استان عنوان کرد: سامانه mcdm در همین راستا برای رصد فعالیتهای اطلاع رسانی تعادل بخشی تشکیل یافته که امید است با همراهی مسئولین و مردم شاهد ارتقای سطح آگاه بخشی به جایگاه و وضعیت آب داشته و در مصرف بهینه آب در بخش های مختلف شرب و صنعت و کشاورزی در کشور پیشگام باشیم.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات