شبکه‌های برق روستایی استان قم بهینه‌سازی می‌شود

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مهدی آهنین‌پنجه" در نشستی که با حضور امیرآبادی رئیس مجمع نمایندگان قم در مجلس شورای اسلامی و به منظور بررسی مشکلات آب و برق استان برگزار شد، در سخنانی به ارائه گزارشی از فعالیت شرکت توزیع برق در راستای افزایش قابلیت اطمینان و تاب‌آوری شبکه شهر و بخش‌های استان و اجرای طرح‌های جهادی گفت: همه این اقدامات منجر به عبور از پیک‌بار تابستان امسال بدون اعمال خاموشی شد.
وی با اشاره به انجام بهینه‌سازی شبکه روستای کاج از بخش قمرود و روستاهای صرم، خورآباد و سیرو از توابع بخش کهک به صورت طرح جهادی اظهار داشت: تمامی شبکه برق روستای وشنوه نیز به طول ۶ کیلومتر به صورت کابل خودنگهدار بهینه‌سازی شد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم از آغاز بهینه‌سازی شبکه‌های برق روستایی از ابتدای شهریورماه خبر داد و یادآور شد: در همین راستا جابه‌جایی و تعویض پایه‌های فرسوده روستای فردو نیز در دست اقدام قرار دارد.
آهنین‌پنجه به تلاش‌های صورت گرفته به منظور رفع ضعف ولتاژ و نوسان برق بعضی از مناطق روستایی از جمله کهک پیش از پیک‌بار تابستان سال آینده خاطرنشان کرد: قرار است برای رفع این مشکل به همت برق منطقه‌ای تهران، پست سیار احداث و راه‌اندازی شود.
رئیس مجمع نمایندگان قم نیز در این جلسه ضمن قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته در بخش برق استان، خواستار برکناری تیرها و شبکه‌های فرسوده و بهینه‌سازی آن شد.
احمد امیرآبادی با اشاره به مشکلات برق شهرک‌های صنعتی، بر ضرورت تشکیل جلسه‌ای مشترک با صاحبان صنایع استان، مدیران شهرک‌های صنعتی و مدیران عامل توزیع برق قم و برق منطقه‌ای تهران در هفته آینده برای حل مشکلات تأمین برق این شهرک‌ها تأکید کرد.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات