شبكه هاي برق روستايي استان قم بهينه سازي مي شود

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان قم، مهندس "مهدي آهنين پنجه" در نشستي كه با حضور اميرآبادي رئيس مجمع نمايندگان قم در مجلس شوراي اسلامي و به منظور بررسي مشكلات آب و برق استان برگزار شد در سخناني به ارائه گزارشي از فعاليت شركت توزيع برق در راستاي افزايش قابليت اطمينان و تاب آوري شبكه شهر و بخش هاي استان و اجراي طرح هاي جهادي گفت: همه اين اقدامات منجر به عبور از پيك بار تابستان امسال بدون اعمال خاموشي شد.
وي با اشاره به انجام بهينه سازي شبكه روستاي كاج از بخش قمرود و روستاهاي صرم، خورآباد و سيرو از توابع بخش كهك به صورت طرح جهادي اظهار داشت: تمامي شبكه برق روستاي وشنوه نيز به صورت كابل خودنگهدار بهينه سازي شد.
مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان قم از آغاز بهينه سازي شبكه هاي برق روستايي از ابتداي شهريورماه خبر داد و يادآور شد: در همين راستا جا به جايي و تعويض پايه هاي فرسوده روستاي فردو نيز در دست اقدام قرار دارد.
آهنين پنجه به تلاش هاي صورت گرفته به منظور رفع ضعف ولتاژ و نوسان برق بعضي از مناطق روستايي از جمله كهك پيش از پيك بار تابستان سال آينده خاطرنشان كرد: قرار است براي رفع اين مشكل به همت برق منطقه اي تهران، پست سيار احداث و راه اندازي شود.
رئيس مجمع نمايندگان قم نيز در اين جلسه ضمن قدرداني از تلاش هاي صورت گرفته در بخش برق استان، خواستار بركناري تيرها و شبكه هاي فرسوده و بهينه سازي آن شد.
مهندس احمد اميرآبادي با اشاره به مشكلات برق شهرك هاي صنعتي، بر ضرورت تشكيل جلسه اي مشترك با صاحبان صنايع استان، مديران شهرك هاي صنعتي و مديران عامل توزيع برق قم و برق منطقه اي تهران در هفته آينده براي حل مشكلات تأمين برق اين شهرك ها تأكيد كرد.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات