المان ها می توانند آیینه ای تمام نما، از هویت و فرهنگ یک شهر باشند

المان ها می توانند آیینه ای تمام نما، از هویت و فرهنگ یک شهر باشند

المان ها می توانند آیینه ای تمام نما، از هویت و فرهنگ یک شهر باشند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، احمدرضا سلامی، با بیان اینکه المان ها به عنوان ابزاری ارزشمند در معرفی هویت یک شهر هستند، اظهار کرد: اهمیت ارتقای کیفیت بصری فضای عمومی شهرها، به عنوان یکی از موثرترین عوامل در جذب سرمایه های اجتماعی و نقش هنر شهری در دمیدن روح به این فضاها و القای حس امنیت و تعلق به شهروندان بر کسی پوشیده نیست.
وی با اشاره به این که ورود هنر به عرصه فضاهای شهری موجب ارتباط بیشتر با شهروندان می شود، بیان کرد: این نمادها در ایجاد فضای زیبا و هنری و خارج کردن حالت یکنواختی در سطح شهر و دمیدن روح زندگی و ایجاد نشاط در شهروندان نقش بی بدیلی دارد.
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد بیان کرد: کمک به ارتقای کیفیت بصری محیط زندگی، تقویت کننده ی مکان و زمان، ارتباطات اجتماعی و کلامی میان انسان ها، تداعی کننده اصول، ارزش ها و عرف جامعه، کمک به تنوع و غنای شهری، ایجاد حس جهت یابی و موقعیت یابی، ارتقاء سطح دلبستگی افراد به فضاها و محیط های شهری، ایجاد سرزندگی و نشاط و متمایز ساختن شهرها از یکدیگر را از کارکرد های المان های شهری برشمرد.
سلامی تصریح کرد: طراحان در سال جاری باید المان هایی را در نظر بگیرند که سبب انتقال هویت شهری در اذهان و در نهایت رضایتمندی شهروندان و بهبود کیفیت محیط شهری شود.
وی با اشاره به انتشار فراخوان ارائه طرح های هنرمندانه در استقبال از بهار ۱۴۰۰ طی شهریور ماه، تاکید کرد: هر هنرمند می تواند حداکثر با پنج اثر در این رویداد شرکت نماید.
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد با بیان این که هنرمندان می توانند آثار خود را حداکثر تا ۱۵ مهر ماه ارسال و برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی اینترنتی WWW.PARKS.MASHHAD.IR مراجعه کنند،ادامه داد: طراحی احجام، سازه ها، مونومان های ترکیب شده با گل، طراحی گل آرایی میادین، آیلند ها و لچکی های مهم شهری، طراحی تزئینات شهری ترکیبی و طراحی گل جای های زمینی، دیواری و حجمی را از محورهای این فراخوان است.
غزاله شهیدی

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات