شهید سلیمانی الگوی مکتب جدید انقلابی/آیین های گرامیداشت دفاع مقدس از نیازهای ایران اسلامی است

شهید سلیمانی الگوی مکتب جدید انقلابی/آیین های گرامیداشت دفاع مقدس از نیازهای ایران اسلامی است

شهردار ارومیه گفت: گرامیداشت هفته دفاع مقدس به مفهوم بزرگداشت تمام ارزش‌هایی است که در دوران دفاع مقدس متبلور شده است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری ارومیه، محمد حضرت‌پور در آئین گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس به شرایط کشور از حیث شیوع و گسترش بیماری کرونا و محدودیت‌های ناشی از اعمال پروتکل‌های بهداشتی اشاره کرد و افزود: در چهلمین سالگرد دفاع مقدس قرار داریم و قاعدتاً ضرورت دارد تا برای انتقال مفاهیم والای دفاع مقدس و آرمان‌ها و ارزش‌های دوران 8 سال جنگ تحمیلی به نسل‌های بعدی، بیشتر از گذشته تمهیدات لازم اندیشیده شود لیکن امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا با محدودیت‌هایی در این زمینه مواجه بوده‌ایم.
وی  گفت: برگزاری آئین‌های بزرگداشت دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره ایثارگران، جانبازان و شهدای گرانقدر میهن اسلامی از نیازها و ضرورت‌های جامعه امروز ایران اسلامی  ست.
شهردار ارومیه  نقش تربیت اسلامی در پرورش انسان‌های پاک و وارسته که با ارادت قلبی و اندیشه آرمانی برای پاسداری از نظام اسلامی و انقلاب شکوهمند به خط مقدم جبهه‌ها شتافته و به دفاع از ارزش‌های نظام و انقلاب پرداخته‌اند را نقشی مهم و برجسته توصیف کرد.
وی خاطرنشان کرد:  پاکدامنی مادران شهدا با ایثار و شهادت فرزندانشان در جبهه‌ها تجلی و تبلور یافته است؛  شیر پاک مادران شهدا در دفاع مقدس در رفتار و اخلاق و منش فرزندان‌شان متبلور شده است یعنی اوج ارزش های دینی، انسانی و اسلامی و اوج ارزشهایی که شاید امروز در جامعه، جایگاه خود را از دست داده باشند ولی ما باید تلاش کنیم تا این ارزش‌ها همواره زنده و پابرجا بمانند.
حضرت‌پور با توصیف بخش‌هایی از صحنه‌های ایثار، رشادت، شهامت و ازجان‌گذشتگی و اخلاص جوانان بسیجی و رزمندگان در دوران جنگ، تاکید کرد: آنچه در جبهه‌ها متبلور شده است جلوه‌های بسیار ارزشمند انسانی و اسلامی فرزندان پاک پدران و مادرانی است که با رزق حلال، آنان را در دامن خود پرورش داده و رهسپار جبهه‌های دفاع مقدس نموده‌اند. اینکه رزمنده‌ای با وجود تشنگی مفرط خود، آب قمقه‌اش را به رفیق رزمنده مجروحش می‌دهد یا رزمنده‌ای حاضر نمی‌شود رزمنده مجروح، در وسط میدان جنگ یکه و تنها بماند و تلاش می‌کند تا به هر طریق ممکن او را با خود به پشت جبهه منتقل کند و چه بسا در این میان به درجه رفیع شهادت نائل می‌شوند، اینها تنها در سایه برخورداری از ایمان و باور عمیق به مبانی دینی و اسلامی و در عین وارستگی است.
وی در بخش پایانی سخنان خود از شهید سردار سلیمانی به عنوان الگوی یک مکتب فکری و انقلابی جدید یاد کرد و یادآور شد: اگر می‌خواهیم جامعه‌مان به سمت اصلاح برود راهی جز پیروی از مکتب فکری که از ائمه و اسلام به ما رسیده‌ است وجود ندارد. بدون شک اگر امروز شهید سردار سلیمانی عزیز به عنوان الگوی یک مکتب فکری جدید مطرح می‌شود این موضوع منبعث و برگرفته از تمام آیات و احادیث و روایاتی است که از ائمه به ما نقل شده است.
شهرار ارومیه تاثیر عمل به آموزه‌های قرآنی و دینی در تربیت صحیح فرزندان و شکل‌گیری شخصیت والای انسانی و اسلامی در آنان را بسیار با اهمیت عنوان کرد و افزود: عمل به آموزه‌های قرآنی و سیره پیامبر عظیم الشأن و ائمه اطهار علیهم‌السلام، انسان را تا بدانجا می‌رساند که شهید باکری، فضایی را می‌بیند که در آن فضای مقدس به لقاء الله پیوسته و به شهادت می‌رسد، قبل از شهادتش می بیند و می‌گوید خدایا مرا پاکیزه بپذیر امروز شهید باکری نه تنها برای تمامی مردم آذربایجان بلکه به عنوان افتخار تمام  ایران اسلامی محسوب می‌شود.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری ارومیه

  منبع خبر

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه یک شهرداری در شهر ارومیه می باشد

   نظرات