عملیات اجرایی فاز اول احداث رود پارک مشهدآغاز شد

عملیات اجرایی فاز اول احداث رود پارک مشهدآغاز شد

عملیات اجرایی فاز اول احداث رود پارک مشهدآغاز شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، خلیل‌الله کاظمی، معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد امروز در مراسم آغاز عملیات اجرایی فاز اول رودپارک که با حضور رئیس کل دادگستری استان، رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر برگزار شد افزود: فاز اول پروژه رود پارک ۳۸ هکتار است و از بوستان چهل بازه تا پل ستاری ادامه دارد که عملیات اجرایی آن ۳۱۰ روز به طول خواهد انجامید.
وی اضافه کرد: فاز دوم پروژه رود پارک نیز ۴۲ هکتار است که از پل پرتوی تا پل نمایشگاه ادامه خواهد داشت.
کاظمی با بیان اینکه اعتبار این پروژه در فاز اول ۱۵۰ میلیارد تومان است‌ اظهارکرد: ۲۴هزار مترمربع پارکینگ و ۲۰ هکتار فضای سبز برای این مجموعه درنظر گرفته شده است.
وی افزود: در مجموع سرانه فضای سبز منطقه۱۱ با این پروژه از ۹.۲ به ۱۲ متر افزایش خواهد یافت.
مسعود ریاضی، رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد،نیز در ادامه مراسم "آغاز عمیات اجرایی احداث رود پارک" در مسیر کال چهل بازه اظهارکرد: ظرفیت عظیم این محدوه بلا استفاده بود و مشهد به این پروژه به عنوان رودپارک نیاز دارد.
وی اضافه کرد: این پروژه نسبت به پارک ملت این برتری را دارد که خطی است و نحوه تعامل مردم با آن بیشترخواهد بود.
ریاضی ادامه داد: با توجه به اینکه مردم از اینگونه فضاها استقبال می کنند ، در نظر گرفتن فضای پارکینگ برای رود پارک امری ضروری است.
غلامعلی صادقی، رییس کل دادگستری خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: امیدوارم درکنار اینکه زائران و مجاوران از این پارک بهره‌ببرند، رودپارک در جهت ذخیره آب نیز مفید باشد.
وی افزود: دستگاه قضایی همچنان که از ابتدا برای اجرای این پروژه کمک کرد، برای ادامه طرح نیز در راستای حل مشکلات همکاری خواهد داشت.
مجید خبیری

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات