مدیریت شهری فضا را برای فعالیت شوراهای اجتماعی  ...

مدیریت شهری فضا را برای فعالیت شوراهای اجتماعی ...

مدیریت شهری فضا را برای فعالیت شوراهای اجتماعی محلات باز کند/ بازدیدهای محلی، گامی در جهت ارتقاء رضایت شهروندان و احصاء مسائل و مشکلات

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، رمضانعلی فیضی، در گفتگویی با اشاره به بازدیدهای میدانی از سطح محلات مناطق مختلف شهرداری، اظهارکرد: این بازدیدها با هماهنگی و برنامه‌ریزی شوراهای اجتماعی انجام می‌شود؛ این شوراها پروژه‌ محله ما را هم پیش می‌برند و یکی از اهداف بازدیدهای محله‌ای کنترل و نظارت بر نحوه اجرای این طرح است.

وی وجه شاخص و بعد دیگر این بازدیدها را ارتباط و تعامل مستقیم با شهروندان دانست و افزود: در محلات با دو دسته از مسائل و مشکلات روبرو هستیم. نخست، مسائلی که نیازمند تامین اعتبار و برنامه‌ریزی است و شامل پروژه‌های میان‌مدت و بلندمدت می‌شوند و دیگری پروژه‌های کوتاه مدت هستند.

فیضی با بیان اینکه پروژه‌های میان‌مدت و بلندمدت باید از مجرای مشخص و در زمان مناسب پیش‌بینی شود، گفت: برنامه‌های کوتاه‌مدت را می‌توان با پای کار آوردن شهرداری مناطق و ستاد اجرایی کرد و انجام داد؛ اقدامات این‌چنینی نقش بسزایی در ارتقاء رضایتمندی شهروندان بهمراه خواهد داشت.

رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: احصاء مسائل سطح محلات و پاسخگویی به آنها در کوتاه‌مدت، علاوه‌بر رضایت عمومی، موجب تقویت مشارکت فعالانه شوراهای اجتماعی محلات می‌شود و ضمن تقویت این نهاد محلی، مشارکت بیشتر شهروندان در انتخابات را به ارمغان خواهد آورد.

فیضی در ادامه به تعامل و همراهی شوراهای اجتماعی محلات با شهرداری‌های مناطق اشاره کرد و گفت: این رابطه بستگی به میزان فعالیت و پویایی شوراهای اجتماعی محلات دارد؛ به میزانی که پیگیری و پویایی این نهاد مردمی بیشتر باشد، بدون شک شهرداری نیز تعامل بیشتری با آنها خواهد داشت.

وی افزود: بعنوان مثال روز گذشته و به مناسبت روز آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، مراسمی به منظور تکریم و تقدیر از آتش‌نشانان ایستگاه‌های واقع در سرافرازان 40 و نماز 30 به همت اعضای شوراهای اجتماعی محلات منطقه 9 برگزار شد؛ شوراهای محلات می‌توانند حتی کارهای مشترکی با مدیریت شهری تعریف کنند و مشکلات محلات را پیگیری کنند.

فیضی در پایان تاکید کرد: مدیریت شهری نیز باید فضا را برای فعالیت شوراهای محلات باز کند و آنها را در اداره محلات مشارکت دهد.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر مشهد

    منبع خبر

    شورای شهر مشهد

    شورای شهر مشهد یک شورای شهر در شهر مشهد می باشد

      نظرات