کاهش 50 درصدی آب بدون درآمد در شهر خوانسار

کاهش 50 درصدی آب بدون درآمد در شهر خوانسار

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مهدی جهانگیری" با بیان اینکه در سال 93 از سوی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور شهرستان خوانسار به عنوان پایلوت کشوری برای کاهش میزان آب بدون درآمد انتخاب شد، افزود: به دنبال اجرای این طرح مقرر گردید گروهی از کشور ژاپن مطالعات کاهش آب بدون درآمد این شهرستان را در دستور کار قرار دهند که به دلیل اعمال تحریم ها این طرح اجرایی نگردید، لذا مقرر شد با استفاده از ظرفیت و پتانسیل های سخت افزاری، نرم افزاری و مغزافزاری داخلی این طرح عملیاتی شود.
وی تصریح کرد: از سال 96 تا کنون، 12 کیلومتر اصلاح و بازسازی شبکه فرسوده در دستور کار قرار گرفت، همچنین 1800 فقره کنتور فرسوده آب تعویض شد و بیش از 776 فقره انشعاب آب مورد اصلاح و استاندارسازی قرار گرفت و اجرای این موارد، کاهش هدر رفت آب در شهر خوانسار را رقم زد.
مدیر آبفای خوانسار طول شبکه توزیع آب در شهر خوانسار را حدود 128 کیلومتر اعلام کرد و گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته حدود 40 درصد شبکه توزیع آب شهر خوانسار فرسوده بوده که درصدد هستیم  بازسازی و اصلاح قسمت هایی از شبکه که به دلیل فرسودگی بالا هدر رفت بیشتری دارند را در اولویت قرار دهیم.
وی به اجرای هوشمند سازی شبکه توزیع آب در شهر خوانسار اشاره کرد و اظهار داشت: در سال جاری با احداث 5 حوضچه فشار شکن، نصب فلومتر در 5 مخزن، 5 حلقه چاه، 2 ایستگاه پمپاژ آب، یک مخزن تعادلی و خروجی آب از تصفیه خانه، زون بندی شبکه پروژه هوشمند سازی شبکه توزیع آب در دستور کار قرار گرفت.
مدیر آبفای خوانسار افزود: تجهیزات مکانیکال به منظور هوشمندسازی شبکه توزیع نصب شده و تجهیزات الکترونیکی در حال نصب است و برنامه ریزی برای ارتباطات رادیویی نیز در حال انجام است.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات